Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Türk Silahlı Kuvvelerine muvazzaf subay alımı için gerçekleştirilen başvuruların ardından seçim aşaması faaliyetlerine seçilen adaylar belirlenmiş daha sonra belirlenen adaylardan mülakat ve sağlık aşamasını tamamlayanlar sonuçları beklemeye başlamıştı. Peki, MSB dış kaynaktan muvazzaf subay alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

MSB DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB'nin 2017 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay alımı için yapılan seçimlerden sonra adaylar büyük bir merakla 'MSB dış kaynaktan muvazzaf subay alımı sonuçları ne zaman açıklanacak' sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. Fakat, Milli Savunma Bakanlığı tarafından sonuçların açıklancağı tarih ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Sonuçlar açıklandığı an haberimizden öğrenebilirsiniz.

İcra edilen sınavlar sonucunda başarılı olan adayların isim listesi, www.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

Seçim aşamalarında başarılı olmuş ve sağlık raporu ile güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış adaylar tercihleri ve kontenjanlar doğrultusunda yerleştirildikleri eğitimlere planlanacaklardır. Seçim sonuçları www.msb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ NASIL OLDU?

Birinci gün; Kayıt-Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi, Kişilik Değerlendirme Testi yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

İkinci gün; Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri (Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Deniz Piyade başvurusu olan adaylar hariç) yapılacaktır.

Üçüncü gün; KHO Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde, Beden Eğitimi Öğretmenliği başvurusu olan adayların yüzme ve spor testi ile Deniz Piyade başvurusu olan adayların yüzme testi ve hastane sevk işlemleri yapılacaktır.

Adayların spor testi için spor kıyafeti ve yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir. Yüzme sınavları 12-20 Ekim 2017 tarihleri arasında planlanmıştır.
Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile Sınav Çağrı Belgesinin çıktısını yanlarında getireceklerdir.
“Askerliğe elverişli değildir” raporu olan adayların seçim aşaması sınavlarına gelirken raporlarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.