Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Muhabbet kuşunun büyüme anları interneti salladı! - Haberler
    1

    A Chick Called Albert isimli YouTube kanalından paylaşımlar yapan Alwyn Wils, evcil hayvan dükkanında terk edilen yumurtanın sağlıklı bir muhabbet kuşuna dönüşme anlarını paylaştı.

    2

    Evcil hayvan dükkanlarından birindeki kafeste, terk edilmiş bir yumurta fark eden Wils minik canlıyı geride bırakmaya kıyamadı.

    3

    Dişi kuşun satılması nedeniyle kafeste sadece erkek kuş ve bir yumurta gören Wils, yumurtayı sahiplenmeye karar verdi.

    22
    23

    RESTORANDA SİPARİŞ VERDİ, YEMEYİP BÜYÜTTÜ!

    Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur yaşayan Erica Lim, evinde beslediği ördeği hakkında Star2 dergisine konuştu. Ördeği Daisy'nin su sevgisi, arkadaş canlısı oluşu, maceracı doğası ve büyük şehirdeki hayata nasıl adapte olduğu hakkında demeç veren Erika'nın hikayesinin en ilginç yanı ise ördeğinin nasıl dünyaya geldiği oldu. Erica yaklaşık 2 yıl önce Puchong kasabasındaki bir Vietnam restoranından Asya'nın tartışmalı atıştırması olan 'balut' sipariş etti.

    24

    Balut, ördek yumurtasından yapılan tartışmalı bir yemek. Çünkü yumurtalar ortalama 20 günlükken kaynatılıyor ve servis ediliyor. Yani ördekler yumurta içerisinde canlı canlı haşlanıyor. Civcivlerin olgunluğunu müşteriye gösterebilmek için bazı yumurtaların üst kapakları açıkta satılıyor. Erica sipariş verdiği balutun içerisindeki civcivin canlı olabileceğinden şüphelendi. Bu nedenle yumurtayı yemeyerek kuluçka makinesine yatırdı.

    25

    Aradan iki hafta geçince Erica, sevimli bir ördek annesi oldu. "Yumurtadan çıkış anını izlerken, hemen ona aşık oldum" cümlesiyle mutluluğunu anlatan kadın "Babalar Günü'nde anne oldum" dedi. Erica ilk başta ona Daisy adını verdi ancak daha sonra Bibit olarak çağırmaya başladı.

    26

    Ve Malezyalı kadının deneyi sıcacık bir dostluğa dönüştü. Erica, sık sık 'Bibit' olarak bahsettiği ördeğinin kanepede takılmayı, yürümeye çıkmayı ve bulduğu su kütlesine atlamayı seven bir evcil hayvan olduğunu söyledi.

    27

    Ayrıca ördeğinin her 25 saatte bir yumurtladığını, bu nedenle ailesi ve arkadaşları ile paylaştığı sınırsız bir yumurta kaynağına sahip olduğunu ekledi.

    37

    İNTERNETTEN SATIN ALDI! İŞTE SONUÇ!

    George Osgood isimli bir internet kullanıcısı, kaybettikleri tavukların yerlerine yeni kanatlı hayvanlar yetiştirmeye karar verdi.

    38

    Normalde yerel dükkanlardan yumurta satın alan Osgood ile ailesi bu sefer internetten yumurta baktı ve tavuk yerine emu kuşu büyütmeye karar verdiler.

    39

    Yüzde 50 doğurganlık şansı olduğundan 4 adet emu kuşu yumurtası satın aldılar ve hikaye buradan sonra başladı.

    40

    Emu kuşunun yumurtası, tavuk yumurtasından 14 kat daha büyüktü. Ancak ne yazık ki 4 yumurtadan sadece biri kabuğundan çıktı...

    41

    Kuşun hayatta kalması bile büyük şanstı onlara göre. Dişi olduğunu tahmin ettikleri kuş, birkaç hafta sonra toparlanmıştı. Onlar da adını Paul koydular...

    42

    Kuş, yumurtadan çıktıktan yaklaşık 6-7 hafta sonra böyle görünüyordu. Çiftçi aile, giderek büyüyen sevimli canlı ile birlikte seyahat bile etti.

    43

    George Osgood, kuşu Paul'un son fotoğrafını çektiğini düşünüyordu. Çünkü zavallı canlı kötü bir enfeksiyon kapmıştı. Aniden yürümeyi, yemeyi, içmeyi kesmişti.

    44

    Neyse ki gittikleri veteriner, Paul'u iyileştirmekle kalmadı, kullanılan ilaçlar dışında hiçbir ücret de talep etmedi.

    45

    2 hafta sonra kuş sağlığına kavuştu ve şimdilerde günlerini tavuklarla geçiriyor.

    46
    47
    48

    MARKETTEN SATIN ALDI, YEMEYİP BÜYÜTTÜ! SONUCA KENDİSİ BİLE İNANAMADI

    YouTube'da A Chick Called Albert isimli bir kanalı olan Alwyn Wils isimli adam marketten satın aldığı yumurtaları yemedi. Yumurtaları kuluçka makinesine yerleştiren Alwyn Wils, bıldırcın yavrusu dünyaya getirdi.

    Alwyn Wils isimli adam marketten satın aldığı yumurtaları yemedi.