Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sağlık Bakanlığı İŞKUR kura sonuçları adayların erişimine açıldı. 14 bin işçi alımına İŞKUR aracılığıyla başvuru yapan binlerce aday haberimizdeki linkten kura sonuçlarına ulaşabiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 32 bin personel alımının 14 bini İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Bunun için başvurular geçtiğimiz günlerde alındı. Ve Sağlık Bakanlığı ile İŞKUR'un takvimine göre 8 - 9 Nisan tarihlerinde kuralar çekilecek. Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili ayrıntılar haberimizde...

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞKUR KURA SONUÇLARI 8 NİSAN 2020 SORGULA

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi sonuçları tamamlandığında aşağıdaki bağlantıya tıklayarak başvuru sonuçlarının sorgulayabilir. Adayların linke tıkladıktan sonra açılan sayfada TC. kimlik numarası, baba adı ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesi gerekiyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI - İŞKUR

Kuralar, 08-09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleşecek. Sonuçlara saat 20:00'dan sonra iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

İŞKUR kura çekilişi 08 Nisan 2020: Bakanlık Merkez Teşkilatı, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak illeri için,

İŞKUR kura çekilişi 09 Nisan 2020: Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat illeri için kura işlemi gerçekleştirilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KADROSU

Sağlık Bakanlığı'na alınacak 14 bin kişilik işçiler, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak istihdam edilecek.

Haberi Hazırlayan : Helin Genç