Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

27. Dönem Genel Seçim milletvekili adayları belli oldu. 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılacak seçimlerde Şanlıurfa AK Parti milletvekili adayları açıklandı. İşte AKP'nin Şanlıurfa Milletvekili listesi...

Şanlıurfa Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili adayları

 

S. NO

 

ADI

 

SOYADI

 

ÖĞRENİM

 

MESLEĞİ

1

AHMET EŞREF

FAKIBABA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2

MEHMET KASIM

GÜLPINAR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

3

HALİL

ÖZCAN

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

4

ZEMZEM GÜLENDER

AÇANAL

YÜKSEK

ECZACI

5

MEHMET ALİ

CEVHERİ

YÜKSEK

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

6

İBRAHİM HALİL

YILDIZ

YÜKSEK

AVUKAT

7

HALİL

ÖZŞAVLI

YÜKSEK

ÖĞRETİM ÜYESİ

8

AHMET

AKAY

YÜKSEK

EMEKLİ

9

MEHMET FATİH

AKSOY

İLK

SERBEST/ÖZEL

10

GÜLER

KAMA İZOL

YÜKSEK

EKONOMİST / İKTİSATÇI

11

İBRAHİM

TORU

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

12

SEDAT

ERTÜRK

YÜKSEK

EKONOMİST / İKTİSATÇI

13

İSMAİL

TOSUN

YÜKSEK

ÖĞRENCİ

14

İBRAHİM

AYHAN

ORTA

ÇİFTÇİ

FAKIBABA:"YAPARSA AK PARTİ YAPAR"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa bu kadrolar yapar. Allah'ın izniyle bende ve arkadaşlarımda yalan olmaz, haram olmaz, sadece Allah'ın huzurunda eğiliriz ve adil davranırız." dedi.Bakan Fakıbaba, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde incelemelerde bulunup esnafı ziyaret etti.AK Parti İlçe Başkanlığında partililerle bir araya gelen Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, Hilvan'da bugüne kadar büyük projeler gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, bundan sonra daha iyi işler yapmak istediklerini söyledi.Seçime kısa bir süre kala partililerden daha çok çalışmalarını isteyen Fakıbaba, 24 Haziran'da Şanlıurfa'da çok yüksek bir oy almayı beklediklerini ifade etti.

"KARDEŞÇE SEÇİM SANDIĞINA GİDECEĞİZ"

Fakıbaba, ayrım yapmadan herkese hizmet etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:"Bize oy veren, vermeyen herkese hizmet ulaştırmaya çalışıyoruz. Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa bu kadrolar yapar. Allah'ın izniyle bende ve arkadaşlarımda yalan olmaz, haram olmaz, sadece Allah'ın huzurunda eğiliriz ve adil davranırız. Oy veren, vermeyen sağ olsun biz birlik, beraberlik içerisinde, kardeşçe seçim sandığına gideceğiz. Birbirimizi sayacağız, seveceğiz. Mutlaka farklı düşüncede olan insanlar olabilir, ona saygı duyuyorum. Herkes AK Parti'ye verecek diye bir kaide de yok bu doğaldır, demokrasi budur ama 24 Haziran'da Allah'ın izniyle adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum."Vatandaşları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Şanlıurfa'da düzenleyeceği mitinge davet eden Fakıbaba, daha sonra Hilvan Gençlik Merkezinde düzenlenen programda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarların sorunlarını dinledi.