Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

SHOW TV'nin sevilen programı Seda Sayan'la magazin gündemine damgasını vurdu. Seren Serengil ve annesi Nevin Teoman programa telefonla bağlandı. Nevin Teoman'ın şok iddialarından sonra Sacit Aslan da hakkında söylenenlere yanıt verdi.

SEDA SAYAN: SEREN SERENGİL KULLANILDI

Seren Serengil'e verilen hapis cezayla ilgili konuştu. Sayan şunları söyledi:

Herkes konuştu. Biz konuşmadık diye de eleştirildik. Niye konuşmadık, bizim konumuz değildi. Seda abla bana bunu sorma diyorsa, saygım var. Seren kullanıldı. Aslında çok temiz kalpli bir kız. Benim yapımcım 'konuşma' dedi mi, konuşmuyorum. Cengiz Semercioğlu gerçekten isteseydi, Seren Serengil'i sustururdu. Ama yapmadı.

SEREN SERENGİL, SEDA SAYAN'A BAĞLANDI

Seda Sayan'ın ve stüdyodakilerin açıklamalarından sonra Seren Serengil canlı yayına katıldı. Serengil şunları söyledi:

Benim konuşma yasağını deldiğim iddia ediliyor. Ben konuşma yasağını delmedim. İftira ve hakaret edemem. Her haber doğru. Bütün programlarda çıkan haberler doğru. Bunlar ispatlı ve doğru. Ben konuşmaya devam ettiğim şeyler programın içeriğiyle ilgili. Bu karar tamamen haksızlık. Cezaevinden çıkar çıkmaz dava açacağım. Seda abla beni seviyorsan... Beni daha fazla üzmeyin. Madem böyle bir karar çıktı... Çıktıktan sonra bunun neden doğru bir karar olmadığını teker teker açıklayacağım. Benim konuşma hakkım var. Yasada da böyle bir şey yok. Sadece hakaret ve iftira edemezsin diyor yasa. Bu hakim hakkında da dava açacağım. Mahkeme zaten bu kararı reddetti ama o hakim karar verdi. Beni içeri tıktırmak için yaptılar. Şerefimin ve onurumun üzerine yemin ederim hayatımda kimseye iftira atmadım.

SEREN SERENGİL'İN ANNESİ NEVİN TEOMAN'DAN AÇIKLAMA

Seren Serengil'in annesi Nevin Teoman da programa telefonla bağlandı ve sert açıklamalarda bulundu:

Ben tansiyon hastasıyım. Gülben Ergen, Sacit Aslan'a para vererek aylardır kızımın aleyhinde konuşturuyor. Keşke Seren'in karşısına çıksaydı. Siz bu kadının ayıbını hiçbir ayıpla örtemezsiniz. Benim kızım evli adamların yuvasını yıkmadı. Sacit Aslan kim? Gülben'i savunuyor... Gülben Ergen herkesi arkadan vuran bir kadın. 45 yıldır bu piyasadayım sanat camiası hiç bu kadar iğrenç olmadı. Onun çocuklarını düşünüyorsunuz ama Seren'in annesini düşünen yok.

SACİT ASLAN: ÜÇ TANE ÇOCUK VAR

Sacit Aslan da yaptığı açıklamada, "Ben Gülben Ergen ve Seren Serengil arasındaki kavgaya bir tek cümle ile müdahil oldum. Cümlem, sadece ortada üç tane çocuk olmasıdır. Haklıdır, haksızdır demedim" ifadelerini kullandı.