Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Şehidin oğluna 'Zırhlı' sünnet!

    Balıkesir'de, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde şehit olanpolis memuru Turgut Solak'ın 6 yaşındaki oğlu Alper'e, emniyet tarafındantoplumsal olaylarda kullanılanzırhlı polis aracı 'Ejder' ile Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı'nın makam aracı sünnet arabası olarak tahsis edildi.

    Darbe girişimi gecesi Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Turgut Solak'ın oğlu Alper için Balıkesir'de sünnetdüğünü yapıldı. Altıeylül ilçesininkırsal Avabayındır Mahallesi´nde düzenlenen sünnet törenine Altıeylül Belediye Başkanı AK Parti'li Hasan Avcı, Balıkesir Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ile şehidin mesai arkadaşları ve çok sayıda davetli katıldı.

    Mehter Takımı'nın gösterisininardından Kur'an okutuldu. Sünnet düğününün sürprizi ise Başkan Avcı'nın makam aracı ileEmniyet Müdürlüğü'nün 'Ejder' adı verilen zırhlı polis aracının sünnet arabası olarak tahsis edilmesi oldu.Avcı'nınmakam aracına ve 'Ejder'esırayla binerek, köydeturatan Alper ileablası Beyza Solak keyifli anlar yaşadı. Şehit çocukları, daha sonra makam araçlarıyla babalarının mezarını ziyaret ederek, duaetti. Sevinçlerini arkadaşlarıyla da paylaşan Solak kardeşler,Başkan Avcı ilepolislere teşekkür etti.

    "ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARI BİZİM ÇOCUKLARIMIZ"

    Altıeylül Belediye Başkanı Avcı,belediye olarak sünnet töreninde yer aldıklarını söyledi. Makam aracını şehidin oğlu Alper Solak´a sünnet arabası olarak tahsis ettiklerini kaydeden Avcı, "Aracımızla birlikte şoför ve korumamızı da kendilerine takdim etmiş olduk. Şehitlerimiz bizim başımızın tacı, onların emanetleri bizim emanetimiz. Onların çocukları bizim çocuklarımız. Şehitlerimizin emanetlerini boynu bükük bırakmamak için belediye olarak elimizden gayreti sarf ediyoruz. Biz sadece öksüz çocuklarımız için değil, vatanı ve milleti için şerefle mücadele etmiş, şerefle bu memleketin bayrağını taşımış ve sonunda şahadet şerbetini içmiş şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak için maksimum gayret sarf ediyoruz"dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ