Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon Seksenler oyuncuları kim, isimleri ne? Seksenler hangi gün yayınlanıyor? Seksenler oyuncu kadrosu 2021
    1

    SEKSENLER 9. SEZON KONUSU NE?

    Dizide 90'lar dönemini anlatılmaya başlandı.

    Mahalleye okul eklendi ve okulun içindeki öğretmenler odası, müdür ve kantin gösterilmeye başlandı.

    Mahalledeki eski polis karakolu, "Çınaraltı Oyun Salonu" olmuştur.

    Dizide tekrardan gelecek gösterilmeye başlanacak ve 2020'li yıllar gözükecek.

    Ahmet ve Gülden'in 2021'deki evi eklendi.

    Rıza Amir'in evi ve yeni karakol eklendi.

    2

    Şoray Uzun

    AHMET

    Evin büyük oğlu. Bir yandan hayatın harala gürelesi içinde kendi ayakta durmaya çalışıp çocuklarına da gelecek sağlamak, ama bir yandan da her şeyden aziz bildiği baba ocağını gözetip kollamak zorundadır.

    3

    Zeynep Demirel

    AMELİE

    Çağatay’ın Belçika’da tanışıp evlendiği yeni gelin... İyi bir eğitim almış öğretmen olarak Belçika’da çalışmıştır. Çağatay’a aşık olduktan sonra evlenmişler ve her şeyden vazgeçerek Türkiye’ye gelmiştir. Şimdi kendini Özdemir Ailesi’ne sevdirmeye çalışacaktır. Belçika’da bir Türk komşusundan Türk mutfağını ve âdetlerini öğrenmiştir. Geldikten sonra da bilmediği birçok şeyi telefon ile arayarak Nazmiye ablasına soracaktır. Onun Türk yemekleri konusunda bu kadar yetenekli olması Rukiye’ye sürpriz olur.

    4

    İlker Ayrık

    ÇAĞATAY

    Yıllar önce ailesini karşısına almak pahasına Belçika’ya giden ve uzun süredir başta babası Fehmi olmak üzere abisi Ahmet ile de küs olan Çağatay, sürpriz bir şekilde mahalleye geri döner. Üstelik yalnız da dönmez. Çağatay Belçika’da herkesten habersiz evlenmiş, eve Belçikalı eşiyle beraber dönmüştür. Artık eşiyle beraber, ailesinin yanında yaşayacak Türkiye’de iş bulmaya çalışacak, aynı zamanda Ahmet ve Fehmi ile arasını düzeltmeye çabalayacaktır.

    5

    Ayşe Tolga

    GÜLDEN

    Ahmet’in aynı yaşlardaki eşi Gülden, iyi bir kadın olmakla beraber, bütün anneler gibi bir yandan çocuklarına da kol kanat gerer.

    6

    Reha Özcan

    METİN ÖĞRETMEN

    Liseye yeni gelen edebiyat hocası. Kırk beş yaşlarında hayatını eğitime adamış, idealist yenilikçi bir öğretmendir. Öğrenciler ile tanışır tanışmaz güçlü bir iletişim kurar ve onların zamanla hayatlarını değiştirecek biridir. Metin Hoca’nın sıra dışı ve eğlenceli bir üslubu vardır, dersleri de bu sıra dışı tarzıyla anlatıp, öğrencilerin dikkatini çeker.

    7

    Onur Dilber

    RIZA AMİR

    Rıza Amir, mahalleliye iyi davranması, haklıyı haksızı ayırt etmek için gösterdiği çabasıyla takdir toplayan, mahalleli tarafından sevilen bir karakterdir.

    8

    Özlem Türkad

    RUKİYE

    Bir anne, tam geleneksel bir Türk kadını… Fehmi’nin eşi, Ahmet, Nazlı ve Çağatay’ın anneleri… Hayatı, o küçücük evde ailesi ile birlikte geçiyor.

    9

    Berat Yenilmez

    PASTACI SAMİ

    Pastacı Sami, şivesiyle, babacanlığıyla ve cömertliğiyle hemen hemen mahallede herkesin borçlandığı sevilen birisidir.

    Haberi Hazırlayan: Elif Avcı

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ