Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya'da 100 milyon lira zarar olduğu tahmin ediliyor

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

    Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

    ANTALYA'DAKİ FELAKET

    "Antalya'daki felakette hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Son günlerde yaşadığımız afetlerin ardından da Antalya'nın kutlu yürüyüşüne devam edeceğine inanıyorum. İlgili bakanlarım gerekli çalışmaları yaptı. İl tespitlere göre 100 milyon maddi zarar olduğu tahmin edilmektedir. Gereği neyse bizler de yerine getireceğiz. Hortum gibi önüne gelen her şeyi yıkan rüzgarlar, dev dalgalar gibi afetler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanabiliyor. Bunlar için gereken önlemleri almak elimizdedir.

    REKLAM

    ADAY TANITIMI

    Antalya tercihini AK Parti belediyeciliğinden kullanarak yüzümüzü güldürmüş bir şehrimizdir. İlçelerdeki, mahallelerdeki tüm kardeşlerime şükranlarımı iletiyorum. Aday tanıtım toplantımızın partimiz ve Antalyamız için hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki seçimlerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyet temenni ediyorum. Bu seçimlerde 31 Mart'ta zillet ittifakını da illet ittifakını da layık oldukları yere göndermeye var mıyız? Antalya'nın bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden, gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum.

    Antalya gerçek bir dünya şehridir. Bu şehri ziyaret eden turist sayısı 12,5 milyon oldu. Dünyanın 4 bir yanından misafir ettiği turistlerle marka olan Antalya, tarım ürünleriyle de bir markadır. Antalya bizim de gururumuzdur. Antalya ev sahipliğiyaptığı G20 gibi Expo gibi dev organizasyonlarda ülkemizi mahcupetmemiştir. Biz bu Antalya'yı daha büyük başarılara hazırlamak istiyoruz. Nasıl bu şehrin denizi, kıyıları, bahçeleri, dağları eşsizse insanı da aynı şekilde benzersizdir. Biz Antalya'yı gönüllerin de başkenti olarak görüyoruz.

    ANTALYA'YA YATIRIMLAR

    Biz Antalya'yı en ileri hizmetlere kavuşturmak için geceli gündüzlü çalışıyoruz. 16 yılda Antalya'ya 40 kat trilyon yatırım yaptık. Laf değil bu, icraat. 3 tane millet bahçesi projemiz bulunuyor. Antalya Kent Müzesi de ekim ayında tamamlanıyor. 11 sağlık tesisimizin inşası devam ediyor. 1000 yataklı şehir hastanesini de kazandıracağız. 19 yol projemizin yapımı sürüyor. Batı Antalya Havalimanı'nı yapmak için çalışmalara başladık.

    AK Parti Türkiye ve Antalya'ya bugüne kadar hizmet etmiştir, yatırım yapmıştır, eser kazandırmıştır. İktidar ve belediye el ele vermek suretiyle bu eserleri kazandıracağız. Biz birileri gibi istismar siyasetiyle ayakta kalmaya çalışmadık. Biz CHP belediyesinden İstanbul'da dev, vahşi çöplükleri aldık. Sular akmayan bir İstanbul. Yalova'dan tanker geliyor Kuruçeşme'ye su getiriyordu. Biz Istıranca Dağları'nı delerek İstanbul'a suyu getirdik.

    2002 Kasımında milletimizin bize verdiği emaneti maziden atiye kurduğumuz köprüyle hep ileriye götürdük. Türkiye'yi 3,5 kat büyütürken, vatan topraklarının her karışının faydalanmasını sağladık. 81 ilimize ve 81 milyon vatandaşımıza hep aynı hizmeti götürdük. Türkiye'de her ilden, her ilçeden, her toplumsal kesimden oy alabilen tek parti AK Parti'dir.

    "CHP'YE EN GÜZEL CEVABI ANTALYA VERECEK"

    Eksiklerimiz, kusurlarımız, hatalarımız belki yanlışlarımız elbette olmuştur. Milletimize, ülkemizi olan sevgimizde samimiyiz. Ülke olarak 16 yılda yaşadıklarımızı gözümüzün önüne getirdiğimizde bunların sayısız örneğiyle karşılaşıyoruz. Vesayet güçlerinden darbecilere kadar bu milletin hakkına saldıran kim varsa hepsinin karşısına dikildik. Bugün de sınırlarımızın içinde ve dışında mücadelemizi sürdürüyoruz. Ülkemizin bu mücadelesinin önündeki en büyük engel çarpık muhalefet anlayışıdır. Bu parti Gazi Mustafa Kemal'in istismarını yapmıştır. Demokrasi ve kalkınma yolunda atılan her adıma karşı çıkan CHP, bölücülerle hareket etmeye kadar vardı. Varsın yürüsün, en güzel cevabı bunlara Antalya verecek. Biz kimin kiminle yürüdüğüne bakıyoruz.

    ANTALYA ADAYLARI

    Akseki - İbrahim Özkan

    Aksu - Halil Şahin

    Demre - Süleyman Topçu

    Döşemealtı - Emre Afacan

    Elmalı - Ümit Öztekin

    Gazipaşa - Adil Çelik

    Gündoğmuş - Mehmet Özeren

    İbradı - Hatice Sekmen

    Kaş - Mutlu Ulutaş

    Kepez - Hakan Tütüncü

    Konyaaltı - Gaye Doğanoğlu

    Kumluca - Hüsamettin Çetinkaya

    Manavgat - Hasan Öz

    Muratpaşa - Gökçen Özdoğan Enç

    Serik - Enver Aputkan

    Alanya - Adem Murat Yücel (Cumhur İttifakı)

    Kemer - Yusuf Üras (Cumhur İttifakı)

    Korkuteli - Ömer Niyazi İşlek (Cumhur İttifakı)

    Finike - Nail Dülgeroğlu (Cumhur İttifakı)

    Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel

    Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesine ait Tesis ve Hizmetlerin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

    TÜRKİYE'Yİ 3,5 KAT BÜYÜTTÜK

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Mesele imkansızlık değil, zihniyet. Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. Zihniyet değişti bugünlere geldik. İnsansız hava araçlarını, zırhlı taşıyıcıları biz yapıyoruz. Eğitimde, ulaştırmada, tarımda Turizmde büyüyoruz.'' dedi.

    Erdoğan, ''Son günlerdeki felaketler Antalya'da daha önce görmediğimiz türden afetler. Bize düşen, bu yeni duruma uygun tedbirleri almak.'' ifadelerini kullandı.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığı yemeğinde konuştu.

    Erdoğan, ''Her bir dava arkadaşımın durmadan duraksamadan çalışması gerekiyor. AK Partisiz geçen 5 yıl Antalya'da yıkımın ne kadar kolay olduğunu görmüştür. Bu seçimler ülkemiz açısında bir beka meselesine dönüşmüştür.'' dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ