Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Elazığ'da dün saat 20.55'te merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki deprem sırasında Maden ilçesine bağlı Gezin Mahallesi'ndeki 4 katlı Mavi Göl Apartmanı yıkıldı. Binada oturan 5 kişi enkaz altında kaldı.

AFAD ekipleri, depremzedeleri kurtarmak için çalışma başlattı. Depremin hemen ardından Rabia Göğdemir yaralı kurtarıldı. Saat 00.30 sıralarında ise Maviye Buğdaylı'nın cansız bedenine ulaşıldı.

Depremde hayatını kaybeden 12 yaşındaki Miraç Dişli.

ÖNCE ENKAZDAN BABA ÇIKARILDI

DHA'da yer alan habere göre saatler 08.10'u gösterdiğinde, bu kez hamile eşi ve çocuğuyla enkaz altında kalan Meriç Dişli'ye ulaşıldı. Yaralı olarak kurtarılan Meriç Dişli hazır bekleyen ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Meriç Dişli'nin sağ çıkarılması, eşi ve oğlu ile ilgili umutları artırdı.

 

Miraç'ın anne ve babası Pınar ve Meriç Dişli, enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

ANNE VE OĞULUN YERİ BELİRLENDİ

Ekiplerin yaptığı titiz çalışmayla, Pınar Dişli ve oğlu Miraç'ın da yeri belirlendi. Saat 09.10'da 6 aylık hamile olan anne Pınar Dişli, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

8 DAKİKA SONRA DA MİRAÇ ÇIKARILDI

8 dakika sonra ise ekipler, bu kez oğlu Miraç'a ulaştı. Yaralı anne ve oğlu, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Miraç Dişli, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Anne ve oğluna ulaşılmasının ardından binanın enkazında yapılan çalışmalar sonlandırıldı.

ÇÖKEN BİNADA 8 KİŞİ KURTARILDI

Elazığ kent merkezindeki Mustafa Paşa Mahallesi'nde çöken 5 katlı bir binanın altında kalan 2'si çocuk 8 kişi de ekiplerin çalışmalarıyla yaralı olarak kurtarıldı. Yaralılar, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla çevre hastanelere götürüldü. Ekiplerin, enkaz altına kalanlara ulaşma çalışmaları sürüyor. Depremden bu yana 43 kişinin enkazdan sağ olarak çıkarıldığı, enkaz altında kalan diğer vatandaşlar için de çalışmaların sürdüğü belirtildi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri