Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
AA

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bingöl'de engelli bir kadının şiddete maruz kaldığı görüntülerin herkesi derinden yaraladığını belirten Selçuk, "Engelli annemiz ve çocuklarının kendilerine uygun sosyal hizmet modellerinden yararlanmaları için çalışma başlattık. Bakanlık olarak dava sürecini de yakından takip edeceğiz." ifadelerini kullandı.

BAYILTANA KADAR DARBETMİŞ

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Gameşan köyünde bir kişinin, görme engelli eşine uyguladığı şiddet görüntüleri sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. Kan donduran olayda, cani kocanın çocuklarının gözleri önünde eşini bayıltana kadar darbettiği ve bu sırada da çocuklardan birinin olayı cep telefonu ile görüntülediği öğrenilmişti.

İKİNCİ KEZ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan yüzde 50 görme engelli eşine dikkat uygulayan cani kocanın olaydan sonra gözaltına alındığı ve uzaklaştırma kararı verilerek, serbest bırakıldığı kaydedildi.

DHA'nın haberine göre, şiddet görüntüleri sosyal medyada hızla yayılarak, büyük tepki toplayınca zanlı bugün yeniden gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlı, evden uzaklaştırma verilerek, serbest bırakıldı. Şiddet mağduru kadın ise 4 kızıyla birlikte baba evine yerleşti.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri