Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem JÖH ve PÖH özel timleri Afrin'e girdi (Son dakika haberi)

    Afrin'den son dakika haberi... Özel timler Afrin'e girdi. Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) birlikleri, Afrin kırsalına girdi. AA'nın haberine göre, JÖH ve PÖH, Hatay'ın Hassa ilçesinden Afrin'in Zeytin Dalı Harekatı'nda kurtarılan kuzey kırsalına giriş yaptı.

    Birlikler, dün akşam saatlerinde Kilis'ten geçerek sınır hattına ulaşmıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin'de şimdiye kadar 84'ü köy olmak üzere 112 stratejik noktayı YPG/PKK-DEAŞ'tan kurtardı.

    BOZDAĞ: ÖZEL HAREKATIN GİRMESİ YENİ MÜCADELE İÇİN HAZIRLIK

    Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, JÖH ve PÖH'ün Afrin'e girmesine ilişkin olarak "Özel harekatın gitmesi yaklaşan yeni mücadele için hazırlık. Bu konuda uzman olan, tecrübeli olan birliklerimizi hem asker, hem polis hem jandarmada, sivillere zarar vermeden ama bütün teröristleri de etkisiz hale getirerek bu harekatın başarıyla sonuçlanması için çalışıyoruz." dedi.

     JÖH ve PÖH TSK emrinde
    JÖH ve PÖH TSK emrinde Afrin'de terör hedeflerine yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı'nda Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekat birlikleri meskun mahal operasyonlarında yer alacak. İçişleri Bakanlığı'na bağlı birlikler harekat kapsamında TSK emrine verildi
    REKLAM
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ