Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Satırlı fidyeciler!
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

İStanbul Taksim Meydanı'nda 2'si kadın 4 Nepalli, Pakistanlı 6 gaspçının saldırısına uğradı. Satırla kaçırılan Nepalliler, 3 gün boyunca rehin tutulurken, işkence gördü. 10 bin Euro fidye isteyen gaspçılar, emniyetin operasyonu sonrası Eyüpsultan'da yakalandılar.

Satırla silahla tehdit edildiler, dövüldüler, aç bırakıldılar... SHOW Haber'den Serhat Alaattinoğlu'nun haberine göre; Taksim Meydanı'ndan kaçırılan 4 Nepalli turist Nakul N., Chandramaya G., Laxmi T. ve Lal Bahadur C., hayatlarının en zor günlerini geçirdi.

Pakistan uyruklu 6 kişi Taksim Tarlabaşı'nda gezen, 4 Nepalli turisti satır zoruyla kaçırdı. Eyüp'te bir adrese götürdü ve 3 gün boyunca işkence yaptı, ailelerinden fidye istedi. 10 bin Euro fidye isteyen Pakistanlı çete, 3 gün boyunca turistlere işkence etti.

Pakistanlılar, görüntülerini çekerek Nepallilerin yakını olan Nepal Dostluk ve Kültür Derneği’nden Nayandra C.’ye gönderip 10 bin avro fidye istedi. Bunun üzerine Nayandra C., Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek ihbarda bulundu.

Turistlerin Nepalli tanıdıkları fidyeyi hazırladı ancak polise de haber vermeyi ihmal etmedi. Polisin başarılı operasyonu sonucunda turistler kurtarıldı. O anlar kameralara böyle yansıdı.

Aramalarında ardından kurtarılan Nepalli rehineler ve Pakistanlı 6 gaspçı, Beyoğlu Asayiş Büro Amirliğine götürüldü. Emniyette ifadeleri alınarak “gasp”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “kasten yaralama” ve “ateşli ve bıçaklı silahlar kanununa muhalefet” suçundan adli işlemleri yapılan Ahmed A. (17), Hasan A. (35), Muhammed H. (25), Ali M. (21), Muhammed Ş. (30), Ali H. (16) ve Asma M. (23) adliyeye sevk edildi.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.