Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bir futbol efsanesini daha kaybettik. Barcelona'nın bugünki sistemini oluşturan, total futbolun yaratıcısı Hollandalı futbol efsanesi Johan Cruyff 68 yaşında yaşamını yitirdi.

Efsane isim, dünyanın her yerinde anılmaya devam ediyor. Hollandalı efsanenin kalpten bağlı olduğu takımlardan biri olan Ajax Amsterdam ise stadının resmi adını değiştirme kararı aldı. Hollanda'nın da ikonik stadyumlarından biri olan Amsterdam Arena'nın adının Johan Cruyff Arena olarak değiştirilmesi için çalışmalara başlandı.

Amsterdam'ın valisi van der Laan da çalışmalara başlandığını onayladı ve bu fikre tam destek verdiğini belirtti. Ajax Kulübü ve taraftarları da stadyumun adının kulüp efsanesinin ismiyle değiştirilmesini istiyor.

İsim değişikliğinin gerçekleşmesi için son onaylar bekleniyor. Eğer stadyumda hak sahibi olan kurumlar da onay verirse Amsterdam Arena'nın adı Johan Cruyff Arena olacak.

Hollanda Futbol Federasyonu'nun başkanı Michael van Praag da yaptığı resmi açıklamada "Bu stadyumumuzun adını Johan Cruyff Arena olarak adlandırmak için sabırsızlanıyorum. Onu en iyi bu şekilde anabiliriz. Cruyff'u sahada görmek bambaşka bir şeydi." diye konuştu. 

(Goal.com)