Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Ali Kıratlı’nın İlhan Ekşioğlu’na anlattığı olay Fenerbahçe maçından önce Eskişehir’de gerçekleşti. İddiaya göre Aziz Yıldırım, teknik direktör Bülent Uygun’la görüşmesinde tahtaya müdahale ederek “Böyle oynarsanız yeneriz sizi” dedi. Eskişehir’de her şeyin 10 numara ilerlediği bilgisi verildi.

Dalgalarıyla Türkiye’de deprem etkisi yaratan şike operasyonunun
dosyasında ilginç görüşmeler var. Tarih tarih tespit edilen kayıtlarda yer alan
görüşmelerden bazıları şöyle:

Kıratlı: Başkan tahtaya müdahale etti hemen
Ali Kıratlı’nın İlhan Ekşioğlu ile konuşmasında Kıratlı’nın “Eskişehir tesisindeyiz... Başkan geldi 10 da geldi” dediği, Ekşioğlu’nun “Gördümü şeyi Bülent’i gördü mü” diye sorduğu Kıratlı’nın da “Tabi canım beraberlerdi ya odaya girdi. Tahtaya müdahale etti hemen. Bu taktikle oynarsanız yeneriz sizi diyor, olmaz böyle diyor. Ondan sonra güzel her şey on numara ben arayacağım maçtan sonra. Tebriklerini alacağım inşallah.... Buradan götüreceğiz seninle bu sefer ilmiyi. burada çözeceğiz ondan sonrada dağılacağız herkes yoluna... Burada her şey on numara ilerledi yani” dediği öne sürüldü. (9 NİSAN 2011)

Hikmet isimli kişi Karaman mı?
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı arayan Hikmet isimli kişi (Karaman olduğu tahmin ediliyor) “Hikmet hoca ben ... Abiler geldi ... ... Görüştüm ben arkadaşlarla ... O hastaneden bir şey arkadaşımız olursa bir yardımcı olursanız sevinirim başkanım” dediği Yıldırım’ın ise “Konuşacağım ben yarın gereken ... tamam ben hallederim” yanıtını verdiği iddia edildi. (18 ŞUBAT 2011)

‘Nereye ne vermişiz hepsini çıkar’
Aziz Yıldırım, Tamer Yelkovan ve Serkan isimli kişiyle yaptığı görüşmede Yelkovan’ın “Serkan abinin oraya geldim ... Başkanım Semih bey aradı da bir otuzbeş bin para istedi benden” dediği Yıldırım’ın “Tamam ver ... ... Bütün hepsini toparla nedir ne değildir... Şeyi de al İlhan’dan da nereye ne verilmiş hepsini çünkü sonunda bakacağız. Yani nereye ne verdik” dediği Yelkovan’ın “Hepsini çıkardım zaten başkanım ben ...” yanıtını verdiği belirtildi. Ayrıca Yıldırım’ın “Ben sırf şey için gidiyorum ya adama yani biz buraya aktarırsak sen bize ödeyecekmisin ödemiyecekmisin diye ... Sen federasyona bizim durumumuzu da bir çıkar” dediği Yelkovan’ın in “Çıkardım onu çıkardım” demesi üzerine Yıldırım’ın “Hafta içinde Kenan’ı ara,..., Perşembe günü falan de ki ‘o verdiğimiz para vardı ya’ şeyle ilgili Galatasaray,..., Onunla ilgili bize çekler versin,..., Tolgahana kullanırız yani” dediği, Tamer’in “Ben bugün futbolcuları ödüyorum, basketçileri ödüyoruz işte... hallediyoruz ... İlhan Bey’in işlerini hallediyoruz” dediği iddia edildi. (22 ŞUBAT 2011)

3 tarlada sürülmüş!
Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu ile görüşmesinde Yıldırım’ın “Sabah konuşalım da o herif gelecek o gelmeden ben seninle bir konuşayım yani,..., Nedir vaziyet” dediği, Ekşioğlu’nun “Vaziyet gayet iyi... 3 tarlayı da sürdük yani... Yağmur yağar herşey ekinler çıkar yani” yanıtını verdiği Yıldırım’ın “Trabzon çok şey oldu çok panikteler bugün. O Süleyman ile konuştum sesi şey gibi ölü evi gibi tamam... Bir de hiç cevap vermiyoruz ya ondan da rahatsızlar tabi” dediği, Ekşioğlu’nun ise “Şu an çok iyi başkanım şu an ... gayet iyi” dediği belirtiliyor. (2 MART 2011)

Beşiktaş kadrosu hakkında bilgi istenmiş
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın aradığı Sinan Engin’in “İbrahim Toraman’ı gördüm şimdi onunla oturdum biraz... Schuster, Antalya maçında biraz demiş arkada demiş kontrollü oynayalım falan demiş... Fenerbahçe maçı gibi konsantre olduklarını zannetmiyorum. Bu maçta Quaresma oynamayacakmış, galiba başkanım. Orta saha işte Necip aynı şekilde Necip’li ve Aurelio... Başkanım yarın görüşelim ya” dediği, Yıldırım’ın ise “Yarın görüşürüz Trabzon’da da birşey yok ama ben sana onu söyleyeyim” ifadesini kullandığı Engin’in “.... aynen öyle yalnız şey dedi Toraman... ‘Emre ile Dia kavga ediyorlar, küfürleşiyorlar’ dedi Yani ‘Biz dedi o golü atmış olsaydık çok değişirdi olay’ dedi... Haberin olsun” dediği iddia edildi. Aynı gün Yıldırım’ın Alaattin Metin ile görüştüğü ve Quaresma’nın oynamadığını söylediği Metin’in ise “Sinan Engin... Kadroyu bilemiyoruz diyor ne zaman ne yapacağı belli olmuyor ki diyor” ifadesini kullandığı öne sürüldü. (04 MART 2011)

‘1 numara araştırıyor’
İlhan Ekşioğlu’nun Ali Kıratlı’ya gönderdiği mesajda “1 numara araştırıyormuş Quaresma oynuyor mu oynamıyor mu diye yarın” ifadelerine yer aldı. (05 MART 2011)

‘Primler 35’e çıkmış’
Aziz Yıldırım ile İlhan Ekşioğlu arasında geçen görüşmede Yıldırım’ın “... ne kadar prim vermişler, Beşiktaş” dediği, Ekşioğlu’nun “Başkanım o 30 ar bin dolar diyorlar” yanıtını verdiği Yıldırım’ın “35 e çıkarmışlar. He açıklamışlar bana Alaeddin söyledi Alaeddin ile konuştum. Bunlar 30 bekliyorlar dedi 35 yaptık dedi. O şey Quaresma kesin oynamıyormuş Guti de belli değilmiş” dediği, Ekşioğlu’nun ise “He bana söylediği şeydi başkanım koşu yapacak ondan sonra belli olacak demişti demik ki olmuyor” ifadesini kullandığı Yıldırım’ın “Yok durumu iyi değilmiş o Guti de yarın belli olacakmış” dediği, Ekşioğlu’nun “He, iyi başkanım şu bizimki çok önemli bu bu yani inşallah bunların ikisi yarın iyi geçecek ama” diye konuştuğu öne sürüldü. (05 MART 2011)

‘Tam isabet görüyorsun’
İlhan Ekşioğlu’nun Ali Kıratlı’yı telefonla aradığı ve Kıratlı’nın “Beşiktaş’ın kadroyu ... 11’de 10... Bir şey Fernandes’i koymuş Mehmet Aurelio yerine... Tam kadro” dediği, Ekşioğlu’nun da “İyi güzel kadro güzel” dediği, Kıratlı’nın “... iyi başkan... Tam isabet koyuyoruz görüyorsun” yanıtını verip Ekşioğlu’nun “İnşallah hadi bunu da” ifadelerini kullandığı iddia edildi. (06 MART 2011)

‘%100’se gereğini yapsın’ talimatı
Tamer Yelkovan’la görüşen Aziz Yıldırım’ın “İlhan senden bir şey isteyecek... seni arayacak seninle konuşmuş heralde ... O bir seyahate gidecek tamam mı. Bir konuş onunla ne kadar bir halletmeye çalış”dediği Yelkovan’ın “Tamam başkanım... Semih bey de sizinle konuşacaktı ama... Aynı öbürleri gibi bu sefern%100 demiş ama. Ben okey almadan hiç bir şey yapmayacağım demiş” diye konuştuğu Yıldırım’ın da “Zaten verdik geri almadık galiba değil mi,..., Şey%100’se versin gereğini yapsın” talimatı verdiği öne sürüldü. (28 ŞUBAT 2011)

‘Bu hafta açılır ara’
Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu ile diyaloğunda “Şey konuştum tamamdır tamam mı... Konuş git onunla konuş yani şey yap hallettik tamam mı” dediği, Ekşioğlu’nun “Tamam başkanım bu hafta Allah’ın izniyle açılır ara” dediği Yıldırım’ın “Bu hafta çok önemli yani yenersek tamamdır... Beşiktaş inşallah onları halleder” diyerek oynanacak lig maçları ile ilgili konuştukları ileri sürüldü. (28 ŞUBAT 2011)

‘Hazırız değil mi aman ha’
Başkan Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu’na “Hı iyi mi vaziyetler” diye sorduğu “İyiydi her şey yolunda” yanıtını aldı ve Yıldırım’ın “Beni o beni o (Mehmet Şen’i kastederek) Mehmet aradı... Hazırız değil mi aman ha” dediği, Ekşioğlu’nun da “Yok yok iyiyiz başkanım merak etme” cevabını verdiği ifade edildi. (1 MART 2011)

‘Hurşit, Harbuzi, Aykut tamam Jedinak ta oynarsa konuşuruz’
İddialara göre Doğan Ercan ile İlhan Ekşioğlu arasında şu konuşma geçiyor: Ekşioğlu “Şimdi bu sen Tamam demi bana söylemiştin şeyleri Murat” diyor, Ercan “Hurşit, oynarsa Serkan” diyor, Ekşioğlu “Serkan, Mehmet” ifadesini kullanıyor, Ercan “Mehmet AKGÜN” diyor, Ekşioğlu “He Hurşit” diye belirtiyor, Ercan “Ama belki onu oynatmaz Orhan’ı oynatıyor ya” diye bilgi veriyor Ercan ise “Hurşit Harbuzi, Aykut tamam” diyor. Ercan “Jedinak ta oynarsa Jedinak’la da konuşuruz tamam mı... Yarın ben geliyorum değil mi abi” diye soruyor. Ekşioğlu “Gel gel ben bunlarla konuştum diyeceğim ha haberin olsun tamam diyeceğim” yanıtını veriyor. Ercan “Konuştun zaten abi neyi yalan söylüyor ki girdiğimiz işi şey yapıyoruz,..., Golkipirla (kaleci) daha konuşmadım haberin olsun... Git konuş dersen cumartesi konuşurum” diyor. (2 MART 2011)

‘Mehmet Akgün sağ kanat yarın solda oynuyor’
İlhan Ekşioğlu’nun Aziz Yıldırım’ı aradığı ve “Düşüremedim evi de başka şeyden arıyorum numaradan” diyerek “Mehmet Akgün var asıl sağ kanat... Yarın bizim şeyde solda oynuyor” dediği Yıldırım’ın “Niye... Dia yı tutmak için mi şey mi” diye sorması üzerine de Ekşioğlu’nun “Yok kendilerinde sıkıntı var ... o çok problemliymiş arkası... Her şey iyi başkanım” bilgisini verdiği Yıldırım’ın da “Ben de takip ediyorum” dediği iddia ediliyor. (5 MART 2011)

‘Ankara kalesi var ya kalesi’
İlhan Ekşioğlu, Mehmet Şen’i aradığında “Tebrik ediyorsun da biz öldük abi biz öldük ya bunların varya ben topunun anasını... ben o antrenörü göremedim biliyor musun şeyde... Soyunma odasına giriyordum... Diyecektim senin yapacağın işin diyecektim aynen... Bırak abi ya başkan benim ağzıma s...ı ya bırak ya”  dediği, Şen’in “Bak birşey söyleyeceğim sana bu işler öbürü gibi olmaz kardeş ... Burada yaşıyorlar bir ikincisi 2-0’dan sonra çocuklarla gene konuştum 2-0’dan sonra biz hareketlendik biz ondan evvel birşey yapmadık .... seyret diyorlar başkana aynen böyle söyle Ankara kalesi var ya Ankara kalesi” dediği iddia edildi (7 MART 2011)

‘Oyunu çirkinleştirmediği için teşekkür ettim’
İddialara göre Aziz Yıldırım ile Serkan Acar arasında geçen görüşmede Yıldırım’ın “Yılmaz’ı gördün mü konuştun mu?” diye sorduğu ve “Konuştum başkanım, Oyunu çirkinleştirmediği için de tekrar teşekkür ettim” yanıtını aldığı Yıldırım’ın da “Ona sor bakalım bu Trabzon buna bir şey göndermiş mi? dediği belirtildi. (13 MART 2011)

‘Yedeklere de mi şey yapacağız’
İlhan Ekşioğlu’nun Faruk Yaşar’la yaptığı diyaogta Yaşar’ın “Kaleci sakatlandı maç gitti usta. Gördün mü a.... k..... yediği golü... Kurtarılacak toptu ya ulan nasıl kazandı i... be” dediği, görüşmenin sonrasında Ekşioğlu’nun “Ya şimdi baktım yine aramış bana vıdı vıdı yapacak abi hiç açmıyorum telefonu... Ya baktım abi golün aynı dakikasında arama... He diyecek bu sattı kaleci sattı maçı diyecek anladığım kadarıyla onun için arar” dediği, Yaşar’ın ise “Yedekleri de mi şey yapacağız” dediği Ekşioğlu’nun ise “Yani bilmiyormusun Onu ya, ya bir de öyle bir konuşuyor ki sanki benim ha” dediği iddia edildi. (20 MART 2011)

‘Ekşi mercimek var ya senin iş tamam dedi’
Fenerbahçe kaleci antrenörü Murat Öztürk’ün Serdar Kulbilge ile yaptığı iddia edilen görüşme: Öztürk “Tesisteyim, tebrik edelim” diyor. Kulbilge “Hazır mısın sen eski öğrencinle çalışmaya” diyor Öztürk “Ya bırak şimdi (gülüyor),tamam mıdır, tamam deme sakın yüreğime iner” yanıtını veriyor. Kulbilge “Tamam dediler artık bilmiyorum vallah... şimdi görüşeceğiz bir daha tekrar... Bi ön protokol imzalayın diyecem... Dün şey etti işte görüştük... Şeyle ya ekşi mercimek var ya ekşi peynir senin iş tamam dedi yani. Seneye erkenden başlarız Samandıra’da çalışmaya hocam... Vallah çok güzel oldu hocam ya başladık ya yavaş yavaş eşyaları toplamaya evde” ifadesini kullanıyor. (6 NİSAN 2011)

‘Bülent yarın bizim locaya gelecek’
Eskişehir kampında olduğunu belirten Ali Kıratlı’nın İlhan Ekşioğlu’na “Aman ha onu onunla konuş” dediği Kıratlı’nın “Şey Bülent yarın bizim locaya gelecek. Misafirimiz olacak haber vereyim dedim yanımda vereyim istersen bi şans dile ... maç var ya” dediği ve telefonu Bülent Uygun’a verdiği iddia ediliyor. (12 MART 2011)

‘O (Pele) entresan  bir şey yapacak’
Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu ile görüşmesinde “İlhan valla bildiğin gibi bu kadar stres bu kadar şey kaldıramıyorum artık... ... birde duydum O Pele mele de sakat diye Eskişehir’de” dediği, Ekşioğlu’nun ise “Öyle diyorlar da o enteresan bir şey yapacak.. Kadro yapacakmış he” diye yanıt verdiği Yıldırım’ın ise “.. onu yalandan yapıyor herhalde” dediği, Ekşioğlu’nun da “Valla hani dedik ya ona sağlam dur bilmem ne falan” ifadesini kullandığı iddia edildi. (20 NİSAN 2011)

‘Usturuplu açıklama yap’
Aziz Yıldırım’ın Şekip Mosturoğlu ile görüşmesinde Yıldırım’ın Sezer’le ilgili çıkan haberler için Mosturoğlu’na “Bütün gazetelerde var başkanım” dediği, Yıldırım’ın “O zaman onunla ilgili bir üsluplu bir açıklama yap... Ama birisi sızdırıyor yani. Onlardan biri sızdırıyor abi” dediği Mosturoğlu’nun ise “Bütün detaylarını sızdırmışlar” yanıtını verdiği Yıldırım’ın ise “O zaman ya menajer ya oyuncu yapmıştır. Ya ben bile bilmiyorum ne yaptığınızı yani” dediği öne sürüldü. (24 NİSAN 2011)

Kendi kalesine gol atan oyuncu!
Aziz Yıldırım’ın Şekip Mosturoğlu’yla görüşmesinde “O kendi kalesine gol atan” dediği Mosturoğlu’nun da “He onu bilmiyorum başkanım o benle ilgili değil” yanıtını verdiği iddia edildi. (30 NİSAN 2011)

Emenike’nin sakatlığı sonrası trafik yaşanmış İddialara göre Aziz Yıldırım’ın Şekip Mosturoğlu’na “Emenike kırk yedinci dakikada sakatlandı çıktı s.....” dediği Şekip Mosturoğlu’nun da Sami Dinç’i arayıp Emenike’nin sakatlığı ve sağlık durumu hakkında bilgi aldığı öne sürüldü. Bir gün sonra Sami Dinç’in Erdem Konyar’ı aradığı ve ankesörlü telefondan veya komşunun telefonuyla gelişmeler hakkında bilgi vermesi istendiği öne sürüldü. (2-3 MAYIS 2011)

Kağan’a gönderilen mesaj ve sonrası
Emre Belözoğlu’nun A.Gücü’nün oyuncusu Kağan’a çektiği iddia edilen mesaj sonrası Volkan Bahçekapılı’nın Emre’yi aradığı ve “Avukat Sami ile konuştum bizim lehimize ortalık karıştı diyor. Ama diyor Kaan’ın g... b... oynamaması lazım diyor. Ben de şimdi Barış’ın yanına gidiyorum. Yani Kaan derse ben böyle bir yazı vermedim diye dedi abi olur mu öyle kamera kayıtları telefon görüşmeleri var... Tabii inkar etmemesi lazım diyor... Bundan da yırtın ya sahtekar” dediği, Emre’nin ise “Niye yırtmayacağım i... ne yapmışız da yırtmayacağım” yanıtını verdiği öne sürüldü. (1 HAZİRAN 2011)

Sestak bilgisi verilmiş
Sinan Engin’in Aziz Yıldırım’la görüşmesinde “Sestak oynamıyor başkanım. Sezonu kapatmış gitmiş. Onların en iyi futbolcusu o” dediği Yıldırım’ın ise “İyi yeneriz ya” yanıtını verdiği sonrasında Yıldırım’ın dümen yapma ihtimallerini hatırlatması üzerine Sinan Engin’in “Demin bir daha sorduk. Oynamıyormuş. Oynasa da oynamasa da önemli değil başkanım ezeriz geçeriz başkanım. Dayanamazlar bize” dediği öne sürüldü. (13 MAYIS 2011)

Altın vuruş!
17 Mayıs’ta İlhan Ekşioğlu ile Ali Kıratlı arasında geçtiği iddia edilen görüşmeye göre sezonun değerlendirmesi yapılıyor. Kıratlı’nın “Sol altın vuruşu da yapalım bitsin gitsin bu işte artık” dediği Ekşioğlu’nun ise “Ulan getirdik bari son noktayı da koyalım be” yanıtını verdiği ifade ediliyor. Sezgin’e görüşelim daveti İddialara göre Fenerbahçe asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun 5 Nisan 2011’de Adnan Sezgin’i aradığı ve yüz yüze görüşmek istediğini belirtiliyor. Ve adres olarak Mosturoğlu arkadaşının adresini veriyor. Sonrasında Aziz Yıldırım ile Mosturoğlu arasındaki diyalogta “Tamam başkanım saat 5’e aldı şimdi başkanım randevuyu... Buluşacağım arkadaşım” dediği Yıldırım’ın ise “İyi peki bence de fazla şey yapma yapar mı yapmaz mı” diye sorduğu Mosturoğlu’nun ise “Bakalım çok istekli geliyor“ yanıtını verdiği ifade ediliyor. (5 NİSAN 2011)