Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Tenis İstanbul Cup Çağla Büyükakçay elendi - Tenis Haberleri

    Garanti Koza Arena'da gerçekleştirilen turnuvada korta çıkan Çağla-Schmiedlova çifti, rakipleri karşısında ilk sette oldukça kötü bir performans ortaya koydu. İlk sette 3 kez servis kırdıran Çağla ve Slovakyalı partneri, seti 6-1 kaybederek 1-0 geriye düştü.

    Maçın ikinci sete servis kırarak iyi başlayan Çağla-Schmiedlova ikilisi, ilk 4 oyun sonunda 3-1'lik üstünlük yakaladı. Setin 6. oyununda serviste hata yapan Çağla-Schmiedlova çifti avantajını kaybetti ve durum 3-3'e geldi. Çağla ve Schmiedlova, üç kez maç puanı çevirmesine rağmen çekişmeli geçen sette basit hatalar yaptı ve seti 7-6, 1 saat 20 dakika süren maçı da 2-0 kaybetti.

    Reka Luka Jani-Maryna Zanevska çifti bu sonuçla çeyrek finale yükseldi.

    Teklerde 1 numaralı seribaşı olan ve dün Yunan tenisçi Maria Sakkari'ye elenen Anna Karolina Schmiedlova, çiftlerde de ilk tur mücadelesinde elenerek turnuvada beklentilerin çok altında kaldı.

    Bir diğer çiftler maçında ise Marina Melnikova (Rusya) - Sofia Shapatava (Gürcistan) ikilisi, Romen rakipleri Elena Bogdan-Cristina Dinu'yu 6-0 ve 6-1'lik setlerle rahat geçerek çeyrek finalist oldu.

    Teklerde ise günün ilk maçında dünya 127 numarası Yunan raket Sakkari, dünya sıralamasında 81. olan Tayvanlı rakibi Su-Wei Hsieh'i, 6-3 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenerek çeyrek finale çıktı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ