Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ortadoğu Suudi Arabistan: İran terörü desteklemek için yılda 30 milyar dolar harcıyor

    Roma'da gerçekleştirilen NATO Parlamenter Asamblesi Akdeniz ve Ortadoğu Özel Grubu (GSM) ile Transatlantik Savunma ve Güvenlik İşbirliği Alt Komitesi Ortak Toplantısı için İtalya'da bulunan Al-Jeffery, İran'ın bölgede bazı ülkelerdeki kaosu arttırmak için tüm olanaklarını kullandığını ileri sürdü.

    Suudi Arabistan'ın İngilizce yayın yapan Arab news gazetesi konuyu bugünkü yayınında manşetten okuyucularına duyurduğu haberde Al-Jeffery, İran'ın ayrıca "Arap ülkelerinin iç işlerine karıştığını, silahlı gruplar ile terörü desteklemelerinin uzun bir tarihi olduğunu" da savundu.

    Al-Jeffery, ülkesinin "hiçbir zaman İran halkına karşı düşmanca bir tavır içinde olmadığını" savunurken, İran'ın Yemen'deki Husi militanlarını desteklediklerini ve onlara balistik füzeler verdiğini dile getirdi ve bu balistik füzelerden geçen ay Riyad'a yönelik saldırı gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

    Uluslararası toplumların terör örgütü DEAŞ'a karşı zafer elde edilmesi ile sevindiklerini, ancak İran'ın uluslararası bir tehdit haline geldiklerini de unutmamalarını istedi.

    Al-Jeffery, Suudi Arabistan'ın Yemen'e insani yardım da ulaştırdığını savundu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ