Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
İHA

Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar, yayıncı kuruluşun Süper Lig'de olduğu gibi TFF 1. Lig kulüplerine de ödeme yapmadığını söyledi. İhlas Haber Ajansı'na konuşan Aksar, "Bu süreçten biz de etkileniyoruz. Bizim ödemelerimizi de yapmıyorlar. Yapamayacaklarını söylediler. Bugüne kadar hesabımıza yatan bir şey yok. En son bu ayın 10'unda ödeme yapmaları gerekiyordu" ifadelerini kullandı.

"MART AYINDA 4 MAÇIMIZI CANLI YAYINLADILAR"

Yayıncı kuruluşun mart ayında canlı yayınladığı maçların paralarını yatırmadığını açıklayan Başkan Aksar, "Kendi yağında kavrulan bir takım değiliz. Bizim 10 TL gelirimiz varsa, 20 TL giderimiz var. Geri kalan parayı sağdan soldan topluyoruz ama oradan gelen para da bize yetmiyor. Bunun üzerine yayıncı kuruluşla olan sorun ortaya çıktı. Mart ayında 4 maçımızı canlı yayınladılar ama paramızı vermediler. Nisan'ın 10'una kadar ödeme yapmaları gerekiyordu" şeklinde konuştu.

"SÜRECİ SUİSTİMAL EDİYORLAR"

Kulüpler olarak en büyük gelir kaynaklarının yayıncı kuruluş olduğunu aktaran Aksar, "Ama bunu suistimal ediyorlar. Mart ayındaki maçımızın parasını vermediler. Üyelerinden, dekoderlerden paraları topluyorlar ama bizim paramızı vermiyorlar" diye konuştu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri