Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa DENETİMLER BAŞLADI! Son dakika: Turisti almayan taksiye büyük ceza - Haberler

    İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve sivil ekipler, özellikle vatandaşların ve turistlerin yoğun olduğu noktalarda denetimlerine devam ediyor.

    TAKSİM'DE DENETLEME YAPTILAR

    AA'da yer alan habere göre Taksim Meydanı'nda kurulan kontrol noktalarında polis ekipleri taksileri durdurup aracın evrakını ve sürücü belgelerini inceliyor.

    YOLCU SEÇİP SEÇMEDİKLERİ KONTROL EDİLDİ

    Uygulama kapsamında taksi şoförlerinin emniyet kemeri takma, taksimetre açma, trafik kurallarına uyma ve yolcu seçip seçmediklerine yönelik kontroller yapıldı.

    TURİST KAPALI ÇARŞI'YA GİDECEKTİ

    Denetimler sırasında Mısır'dan gelen bir turist, içerisinde yolcu olmayan bir taksiyi Kapalı Çarşı'ya gitmek için durdurmaya çalıştı. Müşteriyi kabul etmeyen taksici polis ekiplerince çevrildi.

    İKİ ARAÇ OTOPARKA ÇEKİLDİ

    Önce ceza yazılan taksicinin aracı trafikten men edildi. Evrakında eksiklik olan başka bir taksicinin aracı da ekiplerce alındı. İki taksi de çekici yardımıyla yediemin otoparkına götürüldü.

    Ayrıca denetimlerde çalışma izni ve ruhsat süresi dolan, emniyet kemeri takmayan, evrakı eksik olan taksicilere ceza yazıldı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ