Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Türkiye’nin gündemine oturan ‘o’ kargo sahibine teslim edildi

    Denizli'nin Buldan ilçesinde geçtiğimiz hafta meydana gelen olay, adeta ‘bir adres bu kadar’ açık olabilirdi dedirtti. Buldan PTT’ye gelen kargo paketindeki adres görevlileri önce şaşırttı sonra güldürdü.

    İHA'nın haberine göre Ankara Sincan’dan bir yayınevi tarafından alıcı Süleyman Semizoğlu’na içerisinde kitaplar olan bir kargo gönderildi.

    Kargonun alıcı adres kısmını inceleyen görevliler adres olarak ‘köyün girişinden direk gel, hiç sapma, orada cami var, oradan sola dön, direk gel, hiç sapma, son mahalleye gelene kadar gel, ikiye yol ayrılır, sağ sol var” yazısını görünce gözlerine inanamadı.

    Yazıyı gören görevliler önce şaşırdı ardından gülmekten kendilerini alıkoyamadı.

    REKLAM

    GÜLÜMSETEN TESLİMAT

    PTT görevlileri, mahalle, cadde ve sokak ismi olmamasına rağmen adresi bularak kargoyu Buldan Bozalan Mahallesi’ndeki sahibine teslim etti.

    Olayın ardından PTT’den yapılan yazılı açıklaması ise “En yaygın iş yeri ağı ile ülkemizin dört bir yanına özveri ile hizmet götüren PTT’nin, gönderileri her şartta teslim etmesi memnuniyetle karşılandı. Hiçbir mahalle, cadde veya sokak ismi olmamasına rağmen kargo paketi PTT postacıları tarafından teslim edildi. Her zaman büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan, hiçbir zor şarttan etkilenmeden gönderileri alıcılarına ulaştıran PTT görevlileri, gülümseten teslimat sonrasında bir de hatıra fotoğrafı çektirdi” ifadelerine yer verildi.

    REKLAM

    Kargonun teslim edilmesinin ardından PTT Buldan Şube Müdürü Tahsin Çokal, 13 yaşındaki Süleyman Semizoğlu’nu ziyaret etti.

    Ziyarette Çokal’ın, Semizoğlu’na yönlendirdiği ‘neden böyle bir adres yazdın’ sorusuna verdiği “Bu adresi PTT böyle bulabilecek mi? diye merak ettim o yüzden yazdım. Onlar da bulmuş, bravo PTT’ye” yanıtı ise herkesi güldürdü.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ