Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eğitim Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde yüz yüze eğitim tarihi

    Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Korona tedbirleri kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitim dönem sonuna kadar askıya alındı. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde yüz yüze yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte, merak edilen detaylar...

    ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." ifadelerine yer vermişti.

    REKLAM

    Ancak, ilk olarak MEB okullarıyla başlayan aşamalı yüz yüze eğitime geçiş, son dönemde artan koronavirüs vaka ve ölüm oranlarıyla yeniden askıya alındı. Bu nedenle hem MEB hem de YÖK'e bağlı okulların hangi tarihte yüz yüze eğitime geçecekleri henüz bilinmiyor.

    YÖK'TEN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

    Corona virüs vaka sayıları artarken YÖK'ten üniversitelerin açılmasıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

    Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

    *Sosyal medyada; ‘Yüksek Ögretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç açıkladı: Covid-19 tedbirleri kapsamında üniversitelerimizin açılmasına karar verilmiştir. Üniversitelerimiz 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilirler.’ şeklinde paylaşımlar yer almaktadır ve bazı gazeteci arkadaşlarımız bu açıklamanın doğruluğunu teyit etmek istemişlerdir. Başkan beyin bu türden bir açıklaması bulunmamaktadır.

    *Sağlık bakanlığının tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konu tekrar gündeme gelmemiştir.

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kerem Hançer
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ