Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Ünlülerden öğretmenler günü paylaşımı - Magazin haberleri
    1

    SEDEF AVCI

    İlkokul demek hayata ilk atıldığın yer demek. Mümkün mü okula ilk gittiğin günleri unutmak. Ya da öğretmenini. Tabi ki değil. Bana kattıkların için sana minnet borçluyum canim öğretmenim.

    2

    SILA

    "Hazırlık sınıfındayım, yaşım 11. Her cuma öğleden sonralar "kol saati!" dediğimiz aktivitelere dağılıyoruz. Ben de müziği seçiyorum. Aa ne kadar değişik! Ve öğretmenimiz Aziz Pelen ilk hafta hepimizi tanıma amaçlı şarkı söyletiyor bize. Ben de tahtada yazan eserlerin içinden "Ben ağlarım yane yane"yi seçiyorum. Ders çıkışı beni yanına çağırıyor Aziz hoca. "Sen hayırdır?" gibisinden bir soru soruyor bana ve "Çalışalım seninle" diyor. Sonra biz yedi sene çalışıyoruz onunla. Ben oraların başkanı bile oluyorum. Bu fotoğraf İzmir Açıkhava sonrası kuliste çekildi. Aziz hoca ve yanında iki öğrencisi. Meltem'cim ve ben. Tüm hatıralar canlandı ve duygular, duygular, duygular... Ne çoklar! Öğretebilmek epey zor iştir. İşini aşkla, canla başla yapan, mücadele veren tüm öğretmenlerimizin önünde saygıyla sevgiyle eğiliyorum. Bizi şüphesiz eğitim kurtaracak."

    3

    AZRA AKIN

    Sevgili annelerim Ayda Akın Kartal, Seniye Koru ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

    4

    CELİL NALÇAKAN

    Önce başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, sonra canım annemin ve tüm öğretmenlerin gününü kutlarım. Atanamayan öğretmenlerimizin, bir an önce öğrencilerine kavuşmalarını dilerim. (Sivas 1984)

    5

    İBRAHİM TATLISES

    "Benim hiç öğretmenim olmadı ama nice öğretmenler, nice öğrencileri yetiştirdi bu okulda çok şükür... Öğretecek kimsem olmadı, belki de o yüzden öğrenmeye çok hevesim oldu... Öğretmenlerimizin kıymetini bilelim. Tüm Öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, hepsine saygı ve sevgilerimi yolluyorum."

    6

    ÇAĞLA ŞIKEL