Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Altın Altın fiyatları 30 Ocak! Son dakika hafta sonu gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? - Altın Haberleri
    1

    Altın fiyatları 20 Ocak Cumartesi günü yani bugün piyasalar kapalı olduğu için bir önceki işlem gününün kapanmış değerleri üzerinden işlem görüyor. Peki, bugün gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar kaç TL? Çeyrek ve gram altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? İşte, 30 Ocak gram ve çeyrek altın fiyatları...

    2

    GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

    Gram altın fiyatları 30 Ocak Cumartesi yani bugün ekonomi gündemini takip edenler ve yatırımcılar tarafından merakla araştırılıyor. Saat 07.30'da kaydedilen evrilere göre gram altın fiyatları serbest piyasada 433 lira alış ve 435 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

    3

    30 OCAK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

    Çeyrek altın fiyatları da tıpkı gram altın fiyatları gibi piyasalar kapalı olduğu için bir önceki günün değerleri üzerinden işlem görüyor.. Saat 07.30'da kaydedilen verilere göre çeyrek altın 693 lira alış ve 708 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

    4

    ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

    Altın fiyatları son iki haftadır dalgalı bir seyir izliyor. Joe Biden'ın göreve başlaması, Merkez Bakası'nın faiz kararı gibi önemli gelişmelerin ardından altın fiyatları yeni haftaya değer kaybıyla başladı. Öte yandan Avrupa piyasalarında yaşanan pandemi paniği ve yurtiçi piyasalarda dolar TL kurundaki yukarı yönlü hareketliliğin de etkisiyle birlikte altın fiyatları dün öğle saatleriyle birlikte yukarı yönlü seyir izlese ABD Merkez Bankası FED'in faiz kararı sonrasında aşağı yönlü seyir başladı.

    5

    Peki, altın fiyatları düşer mi? Altın fiyatları yükselir mi? Gözler Amerikan Merkez Bankası FED fazileri sabit tuttu

    FED'in faiz kararı sonrası ise fiyatlarda geri çekilme gözlemlendi. Ancak piyasalar kararı beklediği için sert bir düşüşte yaşanmadı.

    Öte yandan Biden yönetiminin Korona virüsü teşvik paketini onaylaması halinde ise altın yatırımlarının değer kazanması bekleniyor. Öte yandan önümüzdeki günlerde korona virüsü mutasyonunun yayılmasının panikle beraber klasik yatırım araçlarına olan ilgiyi artırması bekleniyor. Bu beklenti doğrultusunda korona virüsü mutasyonu ile ilgili gelişmeler de "Altın fiyatları yükselecek mi?" sorusunun cevabı açısından önem kazanacak.

    6

    SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

    433,43

    433,53

    13

    22 AYAR BİLEZİK GRAMI FİYATI

    392,37

    421,55

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kerem Hançer
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ