Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Altın Altın fiyatları son dakika! Çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı ne kadar? 20 Şubat 2018 - Altın Haberleri
    1

    Altın fiyatları ne kadar oldu? sorusu ajanstan gelen bilgiler ile yanıt buldu. Altının gram fiyatı, güne düşüşle başladı. Şu sıralar altın bozdurmak isteyenler ya da altın almak isteyenler güncel altın fiyatlarını yakından takip ediyorlar. Peki çeyrek altın fiyatı, gram altım fiyatı ne kadar oldu?

    2

    Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 162,3 lira seviyelerinde dengelendi. İşte 20 Şubat altın fiyatları...

    3

    Dün, yurt içinde yatay bir seyir izleyen altının gram fiyatı günü önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 162,7 liradan tamamladı.

    4

    Gram altın, bugüne ons fiyatına paralel değer kaybıyla başlamasının ardından saat 09.25 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 0,2 azalışla 162,3 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 266 lira, Cumhuriyet altını da 1.085 liradan satılıyor.

    5

    Asya piyasalarında satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,5 değer kaybıyla 1.340 dolardan işlem görüyor.

    6

    Altın uzmanı İslam Memiş, dün Çin, Japonya ve ABD'de piyasaların kapalı olmasından dolayı altın fiyatlarının dar bant içinde hareket ettiğini söyledi. Dolar endeksindeki toparlanmaların emtia fiyatlarında baskıya neden olduğunu ifade eden Memiş, "Altının ons fiyatında geri çekilmelerde 1.330 dolar, yükselişlerde 1.350 dolar seviyesini takip edeceğiz. Dolar tarafında toparlanma beklediğimizden destek seviyelerinin test edileceğini öngörüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

    7

    Altın uzmanı Memiş, dolar kuru ve altının ons fiyatının sakin seyir izlemesinin altının gram fiyatında yükselişi sınırladığını belirterek, teknik açıdan gram altında 161,9 liranın destek, 162,90 liranın ise direnç konumunda olduğunu söyledi. başlamasının ardından 162,3 lira seviyelerinde dengelendi.

    8

    GRAM ALTIN FİYATI

    161,50 TL

    162,03TL

    9

    ÇEYREK ALTIN FİYATI

    261,00 TL

    266,00 TL

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kılıç

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ