Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem AÖF sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversite 26-27 Mayıs 2018 AÖF sonuçları 2018

    Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde bahar dönemi dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katıldılar.

    Sınavlar Türkiye'de sabah saat 9.30’da, öğlenden sonra saat 14.00’da, K.K.T.C. Lefkoşa’da ise sabah saat 08.30'da, öğlenden sonra ise saat 13.00'da yapıldı.

    AÖF SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

    AÖF soru ve cevapları henüz açıklanmadı. Bu hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Online sorgulama yapmak için bu talimatları uygulayabilirsiniz. Çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına ANADOLUM eKampüs Sisteminden erişebilirsiniz.

    https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden TCKN ve şifrenizle oturum açarak dersleriz üzerinden çıkmış sınav sorularını ve cevaplarını görebilirsiniz.

    REKLAM

    Sınav Sonuçları

    Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde Öğrenci Girişi sayfadan açıklanmaktadır.

    Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

    Sınav Sonuç İtirazı

    Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

    Mazeret Sınavı

    Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz.

    Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kılıç
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ