Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Bir yanda yemyeşil ormanları bir yanda masmavi denizi birleştiren Beykoz Karlıtepe Merkez Camii'nin minaresindeki seyir terasının muhteşem manzarası görenleri kendine hayran bırakıyor. Kartpostallık görüntüler oluşturan seyir terasının mest eden manzarası havadan görüntülendi.

 İHA'nın haberine göre, Beykoz Karlıtepe Merkez Camii'nin 52 metre yüksekliğindeki minaresinde bulunan seyir terası görenlerin dikkatini çekerken manzarasıyla da kendine hayran bırakıyor. Caminin 1,5 yıl önce hizmete açılan terasının bir yanda yemyeşil ormanları bir yanda masmavi denizi birleştiren muhteşem görüntüsü ise havadan görüntülendi. Havadan çekilen görüntülerde İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarasını tepeden gören seyir teraslı minarenin hayran bırakan manzarası gözler önüne serildi.

İSTANBUL MANZARASI EŞLİĞİNDE KİTAP OKUYORLAR
Kartpostallık görüntüler oluşturan seyir terasını birçok vatandaş ailesiyle birlikte ücretsiz olarak ziyaret ediyor. Ayrıca terasa çıkarken vatandaşların kullanabilmesi için minarenin içinde bir de asansör bulunuyor. Beykoz Karlıtepe Merkez Camii Vakfı önderliğinde yapılan seyir terasının alt katında bulunan kütüphane ise muhteşem İstanbul manzarasıyla okurları buluşturdu. Camide yer alan kütüphaneye gelen vatandaşlar metrelerce yüksekteki kütüphanede kentin eşsiz manzarası eşliğinde kitaplarını okuma fırsatı yakalıyor.