Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Kripto Para Bitcoin'de İsrail-İran gerilimi sonrası toparlanma - Kripto Para Haberleri

    Kripto paralarda İsrail-İran gerginliği sebebiyle yaşanan düşüş sonrası, haftanın ilk gününde hızlı bir yükseliş kaydedildi.

    Hafta sonu 67.000 doların hemen üzerinde seyrederken İran'ın İsrail'e drone saldırısında bulunduğu haberiyle 61.000 doların altına gerileyen Bitcoin bu sabah 66.600 doların üzerine tırmandı. Dünyanın en büyük kripto parasındaki günlük yükseliş yüzde 3'ü aştı. Kayıpların telafi edilmesinde yaşanan saldırının geniş çaplı bir savaşa dönüşmeyeceğine yönelik beklenti etkili oldu. İran'ın 'operasyonun' sona erdiğini açıklaması bu beklentiyi güçlendirdi.

    ETHEREUM 3.200 DOLARIN ÜZERİNE ÇIKTI

    Alımlar haftanın ilk günü piyasa geneline yayıldı. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum da hafta sonu 2.900 doların altına gerilemesinin ardından bugün 3.230 doların üzerine tırmandı. Ethereum'daki günlük yükseliş yüzde 5'i buldu.

    Binance Coin TSİ 10.25 itibarıyla günlük yüzde 2, Solana yüzde 8.8, Ripple yüzde 4.1, Toncoin yüzde 9.9, Dogecoin yüzde 5.1, Cardano ise yüzde 4.1 değer kazandı.

    HONG KONG ETKİSİ

    Bu sabahki hareketin ardından CoinTR Araştırma Departmanı tarafından yapılan analizde Hong Kong bugün birkaç spot Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onayladığına da dikkat çekildi. Kripto paraların haftaya güçlü başlamasında bu haberin de etkisinin olduğu ifade edildi. Analizde "

    Bitcoin'in kaybettiği değeri tamamen geri kazanabilmesi için bu seviyelerde istikrar sağlaması ve 69.096 dolarlık bir sonraki direnç seviyesini aşması gerekmektedir. Bu seviyeyi geçmesi durumunda 71.500 dolara kadar yükseliş potansiyeli bulunmaktadır. 65.500 dolar seviyesinde istikrar sağlanamazsa Bitcoin'in 61.500 dolara geri çekilmesi muhtemeldir. Eğer bu destek seviyesinde de tutunamazsa fiyat 58.836 dolara kadar düşebilir" ifadeleri yer aldı.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ