Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Genç girişimci nasıl milyoner oldu? - Teknoloji Haberleri
    1

    Genç girişimcilerin babalarından aldıkları sermayelerle iş kurmaları duyulmamış bir durum değil. Brandon Evertz’in hikayesi ise bundan biraz daha sıra dışı…

    2

    Uzun yıllar görüşmediği babasından 500 dolar borç alan genç girişimci, yalnızca dört yılda 624 milyon dolarlık bir imparatorluk inşa etti!

    3

    23 yaşındaki Evertz’in hızlı başarısı, ünlü Amerikalı girişimciler Steve Jobs, Michael Dell ve hatta Bill Gates ile karşılaştırılıyor.

    4

    Jobs, Dell ve Gates’in ortak noktası, her birinin kendilerini milyarder yapacak işi kurmak için üniversiteyi terk etmeleri. Evertz ise hiç üniversiteye gitmedi.

    5

    Disleksi hastası olan Brandon, okuma ve yazma güçlüğü çekiyordu. Bu nedenle diğer çocuklardan geri kalmamak için sıkça ders videoları izledi.

    6

    Videoların çok etkili bir öğrenme aracı olduğunu fark eden genç adam, 17 yaşındayken bunun büyük bir iş fırsatı olduğunu fark etti.

    10

    Video incelemelerin yer aldığı bir sosyal ağ kurmak isteyen Brandon, 500 dolarlık sermayesini babasından aldı.

    11

    Böylece, bugün 624 milyon dolar değerinde olan Big Review TV doğmuş oldu.

    12

    Bu sosyal ağ oteller, barlar ve restoranlar gibi mekânların profesyonel video incelemelerinin yanı sıra, kullanıcılar tarafından herhangi bir ürüne dair çekilmiş inceleme videolarına da ev sahipliği yapıyor.

    19

    Şirketin CEO’su ise tanıdık bir isim; Brandon’ın babası Richard Evertz.

    20

    Richard oğluyla gurur duyuyor: “Brandon’ın başardıklarının, hepimizin başardıklarının farkındayım.”

    21

    Brandon ise babasına yardımlarından dolayı minnettar: “Babam bana istediğim her şeyi nasıl başarabileceğimi öğretti. Eğer bir şeyi aklınıza koyarsanız onu başarabilirsiniz. Her şey mümkün.”

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ