Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Kültür-Sanat Tiyatro Cem Yiğit Üzümoğlu Atina'da sahneye çıktı
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Cem Yiğit Üzümoğlu 'The Republic of Baklava' (Baklava Cumhuriyeti) oyunu için Atina'ya gitti. Oyunun yönetmeni Anestis Azas ve Atina & Epidaurus Tiyatro Festivali'nin davetlisi olarak festivale katılan Üzümoğlu, iki ay süren prova sürecinin ardından sahneye çıktı.

    Yunanca ve İngilizce olarak sahnelenen oyununun prova süreçleri için iki aydır Atina’da olan Cem Yiğit Üzümoğlu; "Oyunun metni, provalarla eş zamanlı olarak oluşturuldu. Yazılan her bir sahne biz oyuncular tarafından tekrar tekrar oynanarak bir nevi laboratuvar çalışmasına döndürüldü ve metin her gün tekrar yazıldı" dedi.

    "Muazzam bir oyuncu ekibimiz var, inanılmaz güzel insanlar ve büyük sanatçılar… Burada olmak evden uzak olmamak demek, burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Pek çok kere geldiğim ve bildiğim bir şehir olduğu ve sadece güzel insanlarla karşılaştığım, pek çok güzel an yaşadığım için çok mutlu hissediyorum. Atina Tiyatro Festivali'nde oyun oynadım, daha ne isteyebilirim ki. Belki bir de Epidaurus Antik Tiyatrosu'nda oyun oynarsam o zaman daha da mutlu olabilirim" Cem Yiğit Üzümoğlu, rol arkadaşları Katerina Mavrogeorgi, George Katsis ve Gary Salomon’a teşekkür etti.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ