Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Ünlü komedyen Cem Yılmaz HepsiJet kuryelerine destek verdi - Son Dakika Haberleri
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Online alışveriş platformu Hepsi Burada'nın reklam yüzü Cem Yılmaz, şirketin kurye sistemi HepsiJet çalışanlarının eylemine destek verdi.

    PAKET BAŞINA 1 LİRA ZAM

    Paket başı 3.75 TL ile çalışan HepsiJet kuryelerine 2022 için 4.75 TL yani 1 TL zam teklif edildi. Çalışanlar bu teklife kontak kapatarak tepki gösterdi.

    Kuryelerin bu eylemine daha önce Hepsi Burada'nın reklamlarında oynayan Cem Yılmaz da kayıtsız kalmadı.

    "YERİM ÇALIŞANIN YANIDIR"

    Cem Yılmaz konu ile ilgili Twitter paylaşımında şunları yazdı: "Benim yerim çalışanın yanıdır. En kısa zamanda sorunların çözülmesi temenni ederim.Böyle zamanlarda doğru neyse onun olmasını gönülden isterim.Bu konuda tavrım nettir. #Hepsijet ilgilenip benim destek olmamı isteyen arkadaşlara duyurumdur." dedi.

    REKLAM

    Cem Yılmaz'ın bu desteği sosyal medyada konuya ilgiyi artırırken, çalışanlar açtıkları Twitter hesabında seslerini duyuruyor. Eylemlerini 81 ilde yaygınlaştırmak isteyen çalışanlar, bugün şirketin genel merkezi önünde protesto gösterisi yapacak.

    AÇIKLAMA GELDİ

    Yılmaz'ın bu paylaşımın ardından 'Hepsi Burada'nın Twitter hesabından konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

    Basın ve kamuoyuna açıklama;

    HepsiJet çatısı altında, kendi şirketleri aracılığıyla sipariş teslimatı yapan iş ortaklarımız ile 2022 yılına ait fiyat güncellemeleri Ocak ayı içerisinde yapılmıştır.

    24 Ocak tarihinde açıkladığımız yıllık artış oranları sonrasında HepsiJet çatısı altında kendi şirketleriyle sipariş teslimatı yapan 2095 iş ortağımızın 2022 yılı için ortalama gelirleri yıllık olarak %46 oranında artmıştır. Sektör ortalamasının oldukça üzerinde olan bu artış oranı dışında taşımacı iş ortaklarımıza destek amacıyla Aralık ve Ocak aylarında ek yakıt katkısı yapılmıştır. Çeşitli mecralarda “1 TL zam” olarak yansıtılan birim teslimat fiyat artışı yanlış bir algı oluşturulmak üzere kasıtlı olarak kullanılmaktadır. Bu zam, yapılan %46’lık yıllık toplam artışın sadece bir bölümünü oluşturmaktadır.

    HepsiJet, tüm imkanlarını seferber ederek ve yapabileceğinin en iyisini yaparak, şirketleri aracılığıyla teslimat yapan iş ortaklarının her zaman yanlarında olmaya devam edecektir.

    Sektörünün yerli sermayeli en büyük şirketi olarak çalışmalarımızı, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik koşulları ve tüm paydaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak yürütüyoruz. Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak sürdürülebilir paydaşlık hukukundan taviz vermeden, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte kazanma ve büyüme prensibiyle çalışmaya devam edeceğiz.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ