Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul 103. yeni bölümüyle izleyicisinin karşısına çıktı. Dizinin bu bölümünde Ertuğrul Bey ve Alpler, Karacahisar Kalesi'ne yönelik cenk başlattı ve uzun zamandır beklenen olay bu bölümde gerçekleşti. Ertuğrul Bey, Karacahisar Kalesi'ni fethetti. Son bölümü kaçıran izleyiciler 'Diriliş Ertuğrul 103. bölüm özeti' sorgularını hızlandırdı. Peki, Diriliş Ertuğrul 103. bölümde neler yaşandı? İşte Diriliş Ertuğrul 103. bölüm özeti...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 103. BÖLÜM ÖZETİ: ERTUĞRUL VE ALPLER KALEYE SIZIYOR

Diriliş Ertuğrul 103 . bölümde Ertuğrul Bey uzun zamandır beklenen Karacahisar Kalesi'ni fethetti. Dizinin son bölümünde Atsız Bey, Karacahisar'ın gizli geçidini öğrenmiş ve Titan, gizli geçidi kapatmadan Alplerle pusu kurmuştu. Titan kaleye döndü, bunu gören Atsız Bey, Alplere saldırı talimatını verdi.

Atsız Bey ve Alplerle cenkte başarılı olamayacağını anlayan Titan kaçmaya başlarken Atsız Bey, Titan'ı ok ile yaraladı. Alpler Titan'ın peşine düştü ancak Titan Alpleri yaralı halde de olsa öldürmeyi başardı. Yaralı Titan daha sonra dere kenarında düştü kaldı. Ertuğrul Bey, Karacahisar'ın gizli geçidine geldi ve Alplerle plan yapmaya başladı.

ERTUĞRUL BEY'DEN BÜYÜK OYUN

Ares'i ve Bizans askerlerini gafil avlamak isteyen Ertuğrul Bey, kendisini öldü bilinmesi için Titan'ın ağzından kaleye haber gönderdi. Mektubu okuyan Ares, Titan'ın Ertuğrul Bey'i öldürdüğünü düşünerek kalede kutlamalar düzenledi. Kalenin önündeki alplerde geri çekiliyor havası verdi ve Ares'i iyice rahatlattı.

Fetih için alplerle namaz kılan Ertuğrul Bey helallesmenin ardından kaleye taarruzu başlattı. Titan ve askerlerinin kılığına giren Ertuğrul ve alpleri gizli dehlizden kaleye sızdı. Alpler ve Ertuğrul'u karşısında gören Ares büyük bir şok yaşadı.

ARES VE ERTUĞRUL KARŞI KARŞIYA

Büyük cenk sahnesi izleyenlerin nefesini keserken Ertuğrul ve Ares  düelloya başladı.  Ares Ertuğrul'la başa çıkmayacağını anladı ve kaçtı. Ertuğrul Aresin peşine düştü Aresi yakalayan Ertuğrul Aresi yaralasa da öldüremedi. Kaçmayı başaran ares ölen Bizans askerlerinin kılığına girdi ve kalede saklanmaya başladı.

ARES KAÇMAYI BAŞARDI

Alpler ölü bizanslilari dışarı çıkarıp gömmeye götürdü. Ölü kılığındaki Areste dışarı çıkmayı başardı. Artuk Bey Kayı obasında haber bekleyen Hayme Ana ve Halime Sultan'a fethin  müjdesini verdi.

Geçtiğimiz sezonun finalinde Ares Ertugrula pusu atmış ve Ertuğrul'u ağır yaralamisti. Ares Ertuğrul'un pusuda kılıcını almıştı ve kalede saklıyordu. Kaleyi fetheden Ertuğrul Bey öz pusatini buldu. Büyük mutluluk yaşayan Ertuğrul kılıcıyla Aresin tahtını darmadağın etti.

Kalede konuşma yapan Ertuğrul Bey Bizansın ordu gönderme ihtimaline karşı önlemleri arttırdı. Aresin kaleden kaçma ihtimalini düşünen Ertuğrul Atsız Bey ve alplerini görevlendirdi. Kaleden ölü Bizans askerlerinin arasına saklanarak kaçmayı başaran Ares alpleri öldürerek atla kaçtı.

Olay yerine gelen Atsız Bey Aresin peşine düştü. Yazım yanlışlarını düzelt kanka. Kaleyi fetheden Ertuğrul papazları huzuruna davet etti. İbadetimizi yapabilir miyiz diyen papazlara Ertuğrul Bey, herkes dinini yaşamakta özgürdür ahalinin huzurunu bozmamak şartıyla diyerek onay verdi. Atsız Bey'e yakalanmak üzre olan Ares çalıların arasına saklandı ve Atsız Bey'i atlamayı başardı.

SAADETTİN KÖPEK'İN İHANETİ ORTAYA ÇIKACAK MI?

Karacahisar Kalesi'nde ganimeti ve gizli yazışmaları ele geçiren Ertuğrul Bey, Ares ile Sadettin Köpek arasında bir bağ bulunmasını emretti. Ganimetle ibadethane yapılması emri veren Ertuğrul Bey, 5'te 1'ini de Sultan Alaaddin'e götüreceğini söyledi.

Kalan ganimetin de tüm Türk obalarina dağıtılması emri veren Ertuğrul Bey, kalede halka  konuşma yaparak tedirginliklerini azalttı.

BİZANS İMPARATORUNA MEKTUP

Bizans İmparatoruna mektup yazdıran Ertuğrul fethi duyurdu. Ve herhangi bir saldırı durumunda Nikea'ya kadar fetih başlatabiliriz diyerek uyarıda bulundu. Fetih müjdesini alan Hayme Ana ve Halime Sultan, kaleye geldi. Gündüz, esir düştüğünde kendisini koruyan Marya ile buluştu, Hayme Ana ve  Halime Sultan da Marya'ya minnet duygusunu iletti.

Kardeşinin ölümü ile yalnız kalan Marya, Ertuğrul'un teklifi ile Kayı obasında kalmaya karar verdi. Atsız Bey'den de kurtulmayı başaran Ares, Bahadır'ın alplerini gördü, alpleri öldüren Ares atı alarak kaçtı.