Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Amerika Donald Trump'tan Suriye açıklaması: Uzak dururdum

    ABD’de başkanlık yarışında Cumhuriyetçilerin aday adayı olan Donald Trump, MSNBC televizyonunda katıldığı programda Suriye politikasına ilişkin değerlendirmede bulundu.

    Trump, Beyaz Saray’a girmesi halinde Esad'ı devirmekten çok DAEŞ’i yok etmeye dönük çabaları artıracağını belirterek, şunları kaydetti:

    “Suriye’den uzak dururdum ve Esad’a karşı bu kadar savaşmazdım çünkü bunun bir bütün olduğunu düşünüyorum. Bütünüyle Esad’ın yanında yer alan İran ve Rusya var, bu niçin uzak duracağımın nedeni değil ama bu işi kesinlikle karmaşıklaştıran bir faktör.”

    DAEŞ ile savaşı daha üst seviyeye taşımayı tercih edeceğini ifade eden Trump, ABD’li komutanlara “DAEŞ’e gününü göstermeleri” direktifini vereceğini belirtti.

    Trump, “Güce dönüştürdüğümüz İran var. İran şimdi bir güç, bizim yüzümüzden, bu zamana kadar en budalaca anlaşmalar yüzünden. Dolayısıyla Esad’ın yanında yer alan Rusya ve İran var ve biz bunların ikisiyle savaşmamız gerekir. Aynı zamanda Esad ile mücadele eden DAEŞ ile de savaşmamız gerekir.” diye konuştu.

    Trump, daha önce DAEŞ'i bitirene kadar tüm bölgeyi bombalayacağını söylemişti.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ