Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Fiskos Ece Hakim en başarılı 25 Türk öğrenci arasında! - Magazin haberleri
    1

    Genç oyuncu Ece Hakim (23), 2016 yılında Harvard Üniversitesi'ni tam burslu kazanmış ve eğitimi nedeniyle rol aldığı diziden ayrılmaya karar vermişti. Bitirme tezini veren Hakim, geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olmuştu. Oyuncu, 2021 yılında ABD üniversitelerinde başarı gösteren 25 Türk öğrencinin arasında yer aldı.

    2

    EN BAŞARILI 25 TÜRK ÖĞRENCİ ARASINDA!

    www.studyinamerica.com sitesinin yaptığı araştırmada Türkiye'den ABD'ye giden öğrencilerin, 4 üzerinden minimum 3.7 not ortalamasıyla mezun olması ve üstün liderlik özellikleri değerlendirildi. Harvard Üniversitesi'nden mezun olan Ece Hakim, aynı zamanda tarih alanında yandal da yaparak, başarılı yüzde 10'luk dilime girdi.

    Ünlü oyuncu, ayrıca Summa Cum Laude Onur Ödülü alarak, listede en başarılı 25 öğrenciden biri oldu.

    3

    "HARVARD HAYALİMDİ"

    Psikoloji bölümü eğitimini tamamlayan Ece Hakim, geçtiğimiz aylarda, "Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvard’a gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvard’dan mezun oldum!" diyerek, mezun olduğunu duyurmuştu. Hakim'e tebrik mesajları yağmıştı.

    4

    BİTİRME TEZİ KONUSU

    Ece Hakim, bitirme tezi hakkında ise, "Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim." demişti.

    5

    Televizyon ve müzik dünyasındaki ünlü isimlerin hangi okullarda eğitim aldıklarını biliyor musunuz? İşte o isimlerin mezun olduğu bölümler...

    6

    SENA ŞENER

    Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü.