Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Büyümeyi sürdüreceğiz. 2015 yılı karlılıkta iyi bir yıldı. Bu yıl da böyle olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda büyük beklentilere girmeden ve büyük konuşmadan işimizi doğru yapmaya çalışıyoruz" dedi.

AA muhabirine 2016 yılı beklentileri ve sektöre ilişkin gelişmeleri değerlendiren Aycı, 2015 yılının çok zorlu bir yıl olarak geride bırakıldığını ifade etti.

2016 yılının tüm sektörler açısından beklentiler dahilinde pozitif başladığını belirten Aycı, ancak son yaşanan gelişmeler nedeniyle 2016 yılı beklentilerinin çok daha fazla olumlu olamadığını kaydetti.

"YENİ HATLAR AÇMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

Aycı, şu ana kadar geçen zamanın 2015'ten farklı olmadığını dile getirerek, "Her zorlukta bir kolaylık vardır. Bizim de bu zorluklara karşı alacağımız tedbirlerimiz ve B planımız var. 2015 yılı gibi zorlu bir yılı nasıl başarıyla kapattıysak, 2016 yılını da öyle kapatabilmek için tüm çalışma arkadaşlarımızla, iş ortaklarımızla, yönetim kurulumuzla ve genel müdürlüğümüzle planlayarak, çalışarak başarıya adım atacağız" diye konuştu.

Bu yıl yeni hatlar açmayı sürdürecekleri bilgisini veren Aycı, "Açacağımız destinasyonlar arasında Havana, Hanoi ve Bogota'nın yanı sıra Ivan Franko gibi yerler var. Büyümeyi sürdüreceğiz. 2015 yılı karlılıkta iyi bir yıldı. Bu yıl da böyle olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda büyük beklentilere girmeden ve büyük konuşmadan işimizi doğru yapmaya çalışıyoruz" dedi.

"Son dönemde THY tanıtım anlamında ciddi yatırım yapıyor. Önümüzdeki dönemde hangi ünlü ismi THY'nin yüzü olarak göreceğiz?" şeklindeki soruya ise Aycı, "Bilinilirliğimizi ve markamızı konumlandırmak istediğimiz yer ve hedeflere en uygun projelerle yolumuza devam edeceğiz. 113 ülkede operasyonları olan şirket olarak bütün müşterilerimize ulaşmak istiyoruz. Tabi ki yeni projelerimiz olacak. Bunların da yine aynı olumlu etkiyi bırakacağını düşünüyorum." karşılığını verdi.

AA