Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Facebook Messenger çoklu hesap desteği yayına girdi - Teknoloji Haberleri

    Facebook Messenger çok popüler bir anında mesajlaşma yazılımı olmasına rağmen, aynı cihazda birden çok hesabı kullanmaya izin vermiyordu.

    Facebook yöneticileri, bazı ailelerde tek bir akıllı cihazın kullanıldığını ve Facebook mesajlarının bir cihaz üzerinden kontrol edilmek istendiğini göz önünde bulundurarak, aynı cihazda birden çok hesabın kullanılması için testlere başlamışlardı.

    Tech Inside'ın haberine göre o testler başarıyla sonuçlandı ve Facebook Messenger bugünden itibaren resmi olarak çoklu hesap desteği vermeye başladı. Kullanıcılar Settings ayarları üzerinden yeni hesapları ekleyebilecekler. Telefondaki diğer hesaplara yeni bir mesaj geldiğinde Facebook Messenger uyarı verecek ancak kullanıcı şifresini girip kendi hesabına giriş yapmadan mesajın kimden geldiği veya ne yazdığı görünmeyecek. Dolayısıyla mahremiyet sorunları yaşanmayacak.

    Yeni özelliğin devreye girmesi için Facebook Messenger’ın güncellenmesi gerekecek. Ancak Facebook dünyadaki farklı bölgeleri farklı zaman dilimlerinde güncelleyecek.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ