Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray'ın UEFA ile yaptığı FFP anlaşması sona erdi. Sarı-kırmızılı kulüp resmi yayın organından bir açıklama yaparak Şubat 2021'de yapılan başvuruyla birlikte uzlaşma anlaşması kapsamından çıkıldığını, idari, mali ve sportif kısıtlamaların tümünün kaldırıldığını duyurdu.

Sarı-kırmızılıların açıklaması şöyle:

"Kulübümüz, UEFA ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzaladığı Uzlaşma Anlaşması’na tam uyum göstermesinin ardından Uzlaşma Anlaşması kapsamında öngörülen süreden 1 yıl erken çıkmak amacıyla 2021 yılının Şubat ayında başvuruda bulunmuştur.

UEFA’nın ilgili birimleri tarafından son 3 mali yıl sonuçları ve 2020/21 mali yıl öngörüleri üzerinde yapılan incelemelerin ardından kulübümüzün başa baş kriteri başta olmak üzere Uzlaşma Anlaşması’nın tüm şartlarına tam uyum gösterdiği tespit edilmiştir.

Bugün UEFA Kulüp Finansal Kontrol Birimi Baş Müfettişi Sn. Yves Leterme tarafından kulübümüze gönderilen yazıyla beraber kulübümüz, Uzlaşma Anlaşması kapsamından çıkmıştır.

Bu kararla beraber kulübümüz için Uzlaşma Anlaşması kapsamında uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır."