Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

G.O.R.A oyuncuları kimler? G.O.R.A filmi konusu nedir? Soruları izleyiciler tarafından merak konusu oldu. 2004 yılı çıkışlı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Cem Yılmaz yapıyor. Bilimkurgu/komedi türü filmde tüccar Arif'in başına gelen akılalmaz maceraları konu alıyor.

G.O.R.A OYUNCULARI KİMLER?

OyuncuKarakter
Cem YılmazArif Işık, Komutan Logar Trihis, Erşan Kuneri, Komutan Kubar, Vumar'ın oğlu Timar
Rasim ÖztekinBob Marley Faruk
Özkan UğurGaravel, Anonsçu
Şafak SezerKuna
Özge ÖzberkCeku Lamtina
Ozan GüvenRobot 216, Gerzek
Engin GünaydınEditör
İdil FıratMulu Lamtina
Erdal TosunRendroy
Cezmi BaskınAmir Tocha Lamtina
Muhittin KorkmazTihulu

G.O.R.A FİLMİN KONUSU NEDİR?

Türkiye'nin turistik kentlerinden biri olan Antalya'da tüccarlık yapan Arif uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A. isimli gezegene götürülür. Arif, gezegende tutsakken gezegeni bir alev topundan kurtarır ve bu sırada Ceku isimli prensesle tanışır. Bütün bunlar olurken, G.O.R.A. gezegeninin kötü kalpli komutanı Logar, Ceku ile evlenerek gezegenin yönetimini ele geçirmek istemektedir. Arif bunu öğrenir ve gezegenden kaçarken Ceku'yu da yanında götürmek ister, fakat bunun için Komutan Logar'a karşı mücadele vermesi gerekmektedir.

G.O.R.A FİLMİ HAKKINDA

G.O.R.A., senaryosunu Cem Yılmaz'ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, bilimkurgu ve komedi türlerindeki 2004 çıkışlı Türk filmidir.

Çekimleri 2002 yılında başlayan film, Türkiye'de 12 Kasım 2004 tarihinde gösterime girdi. Türk sinemasında en pahalı yapımlardan biri olan filmi 4 milyon kişi izledi.[1] Filmin yapımcılığı, Uzan Ailesi'ne ait olan TürkFilmi adlı şirket ile Ömer Faruk Sorak tarafından üstlenilmiştir. Ancak Uzan Ailesi'nin bankalarına devlet el koyunca, film de TMSF kontrolüne geçti. Vizyona girişi geciken filmi BKM, Yılmaz aracılığıyla satın alarak yayımlayabildi. Film içerisindeki müzikler Ozan Çolakoğlu'na, filmin bitiş müziği ise Sagopa Kajmer'e aittir.