Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Adana Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'nün öğretmen eşi Zeynep Sözlü'den 'mobbing' istifası

    Neşet KARADAĞ/ADANA

    Adana'nınMHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün öğretmen eşi Zeynep Sözlü, mobbing gerekçesiyle mesleğinden istifa ettiğini twitter hesabı üzerinden açıkladı, "Filler kapıştı, ben ezildim" dedi.

    Ceyhan Biliciler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde coğrafya öğretmenliği yapan Zeynep Sözlü, 23 Ocak'ta attığı twitt'le çok sevdiği 20 yıllık öğretmenlik mesleğinden ayrılmak zorunda kaldığını twitter hesabından duyurdu. Daha önce Ceyhan Belediye Başkanlığı yapan eşinin Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmesinin ardından ilçe mili eğitim müdürlüğünün işlerini zorlaştırmasından yakınan Zeynep Sözlü, istifa talebinin ise 20 Ocak'ta kabul edildiğini belirterek şu duyuruyu yaptı:

    "SONUÇ ARKA KAPIDAN ÇIKIŞ"

    "15 yıl okudum, 20 yıl çalıştım, sonuç arka kapıdan çıkış. Filler kapıştı çim ezildi, yani ben ezildim. Eğitim gibi önemli ve tarafsız olması gereken bir kuruluşun, siyasi olarak makama yerleştirilen kişilerin koltuk hevesine alet olması ne acı!"

    "BELEDİYEYE GEÇMEK İSTEDİ"

    Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, Zeynep Sözlü'nün mobbing iddialarını reddetti. Yetkililer, Sözlü'nün belediyeye geçmek istediğini, ancak bakanlıkça kabul edilmeyince dilekçe ile öğretmenlik görevinden ayrıldığını söyledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ