Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Saliha ÇOLAK / GAZETE HABERTÜRK

TBMM Genel Kurulu ve komisyonları özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki olaylar nedeniyle gergin oturumlara sahne olurken, kulislerde farklı bir gündem yaşanıyor. Son günlerin gündemi ise “bir adet elma”.

Olay şöyle: AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Ankara dışındayken, Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü’nden elma paketleri geldi. Çanakkale’den bu dönem seçilen Turan, paketlerin vekillere dağıtılmasını istedi. Kimden geldiği belli olsun diye kendi kartının yanı sıra jest olarak AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in kartvizitini de koydurdu.

"YE YE BİTMEDİ"

Ancak Turan vekillere gönderilen elmanın sadece bir adet olduğunu bilmiyordu. Onun için vekillerden “Yarım elma gönül alma, bu elmayı ne yapacağız, personele mi versek, eve mi götürsek. Ye ye bitmedi’’ şeklinde mesajlar gelmeye başlayınca ne olduğunu anlamadı. AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar Twitter’dan tek elma ve iki kartvizitin fotoğrafını yayınlayınca kendisine yapılan şakanın nedenini anladı. Meclis’e döndükten sonra da bir elmaya iki kartvizit esprileri devam edince Turan Çanakkale’den yeniden elma istedi. TBMM’ye kamyonla getirilen elmalardan bu kez her vekile birer kasa gönderildi. İki kartvizit ve bir kasa elmayı gören vekiller arasında espriler devam etti. Ünüvar bu kez Twitter’da tek elma ile bir kasa elmanın fotoğrafını “Çanakkale elması... 1 ayda nereden nereye” mesajıyla yayınladı.