Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Diyarbakır Sur'da 2 asker şehit oldu

    Terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesinde bugün sabah saatlerinde teröristlerce düzenlenen saldırıda 1 uzman çavuş şehit olmuştu. İlçeden bir acı haber daha geldi.

    Bugün sabah saatlerinde teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan ve Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alınan 1 uzman çavuş daha şehit oldu. Şehit uzman çavuş Osman Kaplan'ın Elazığ İl Jandarma Komanda Taburu'nda görevli olduğu ve geçici olarak Sur ilçesine geldiği öğrenildi.

    ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ MUSTAFA HAKAN KAÇAR'IN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

    Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 26 yaşındaki Mustafa Hakan Kaçar'ın cenazesi, ailesinin isteği üzerine Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'nde defnedilecek.

    ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ MUSTAFA KABLAN'IN BABASI: BENİ OĞLUMUN YANINA GÖTÜRÜN

    Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada kaldırıldığı hastanede şehit olan 41 yaşındaki Uzman Çavuş Osman Kablan'ın Kırıkkale'deki baba evine ateş düştü.

    Dışarıda bulunduğu sırada eve çağrıldıktan sonra oğlunun şehit olduğunu öğrenince fenalaşan, inşaat işçisi şeker ve tansiyon hastası baba Mustafa Kablan, en son dün akşam oğlu ile görüştüğünü belirterek, "Beni de oğlumun yanına götürün. Hastaneye götürmeyin." diye feryat etti.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ