Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Erdoğan'ın Time kapağında niye kızgın çıktı?

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde Time dergisi kapağında çıkan fotoğrafının hikayesini, eski basın danışmanı Kemal Öztürk yazdı. Öztürk, " Erdoğan gece boyu çalışmıştı ve tüm fotoğraflarda biraz kızgın gibi çıktı" dedi.

    Kemal Öztürk, Yeni Şafak'taki yazısında, Time dergisi kapağındaki fotoğrafın hikayesini yazdı. Öztürk yazısında şu ifadeleri kullandı:

    "Toplantılar nedeniyle çekimler sabah çok erken saatte olabilecekti. Kaldığımız otelin bir yerine stüdyo benzeri bir şey yaptılar. Erken saate Başbakan Erdoğan stüdyoya geldi ve fotoğrafları çekildi. Erdoğan gece boyu çalışmıştı ve tüm fotoğraflarda biraz kızgın gibi çıktı.

    Daha sonra Time en etkin yüzler diye bir çok ünlüyle beraber Erdoğan'ın da bu portre fotoğrafını kullandı. Ardından da 2011 yılında 'Erdoğan's Way' (Erdoğan Tarzı) diye kapak yaptı. Kapaktaki fotoğraf ellerini göğsünde bağlamış ve biraz kızgın gibi bakan o sabahki fotoğraftı. Aynı fotoğraf daha sonra bir çok dergide yayınlandı ve Erdoğan eleştirilerine görsel yapıldı" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ