Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Antalya'nın Alanya ilçesinde Antalya Büyükşehir Belediyesince oluşturulacak kadınlar plajının temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Uğrak mevkisinde yer alar ve kadınlar ile çocukların kullanabileceği plajın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Protokol üyeleri aynı anda butona basarak temele ilk harcı döktü.

Başkan Türel, törende yaptığı konuşmada, reklam ve siyasi değil insani amaçlı hizmet ettiklerini söyledi.

Bu tip projelerin kendisini çok duygulandırdığını belirten Türel, "Yaptığımız çalışmaların her biri birbirinden kıymetli. Ama insana temas eden, insanı yücelten hizmetler çok daha farklı ve anlamlıdır. Bu kapsamda bildiğiniz gibi ikinci dönem seçildiğimde çok hızlı bir şekilde Büyükşehire tahsisli bir alan olan Sarısu Plajı'nın bir kısmını kadınlar plajı haline getirdik. Bazen çok küçük ayrıntılar vatandaşın çok büyük bir memnuniyetine dönüşüyor. Antalya'daki kadınlar plajı belki yaptığımız hizmetlerin içinde en çok hayır duası aldığımız çalışma oldu." dedi.

Türel, böylesine önemli bir yatırımı şimdi de Alanya ve Gazipaşa sınırındaki Uğrak'ta açacaklarını aktardı.

Alanın milli parkalara ait olduğunu ve bunun tahsisi ile ilgili uzun süren bir çalışma gerçekleştirdiklerini anlatan Türel, "Projesini bitirdikten sonra da bugün temelini atıyoruz. İnşallah gelecek sene yaz gelmeden belki şubat, mart gibi hep beraber bu kadınlar plajımızın açılışında buluşacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Bu tür hizmetler, senelerce topluma Türkiye'yi ayrıştıran hizmetlermiş gibi yansıtıldı. Alanya Gazipaşa kadınlar plajı da Antalya'da olduğu gibi toplumu birleştirecek." diye konuştu.

Plajın Alanya'ya 35, Gazipaşa'ya da 15 kilometre uzaklıkta yer aldığını hatırlatan Türel, vatandaşların plaja rahat ulaşabilmesi için iki ilçe merkezlerinden ücretsiz otobüs seferleri yapacaklarını bildirdi.

Otobüslerin plaja yarım saatte bir periyodik olarak gün boyunca çalışacağını söyleyen Türel, kadınların ve çocuklarının sabah 8.00'den akşam 20.00'ye kadar plaja gidip gelebileceğini sözlerine ekledi.

AA