Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde sabah iş yerini açan 4 esnaf şok bir görüntüyle karşılaştı. İş yerlerinin önüne astıkları bayrakları yanmış halde bulan esnaflar durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

Olayla ilgili araştırma yapan Emniyet Müdürlüğü personeli güvenlik kameralarının incelenmesi sonrası bayrakları akli dengesi yerinde olmayan Zafer Güneş adlı kişinin yaptığını tespit etti. Sabah iş yerini açınca bayrağının yakıldığını gören esnaflardan Ömer Yılmaz, yakılan bayrağının yerine yenisini astı.

Bu ülkede kimsenin Türk bayrağını indirmeye gücünün yetmeyeceğini belirten Yılmaz, "Olayı yapan kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını öğrenince derin bir nefes aldık. Bayrağımızı daha büyüğü ile değiştirdik" dedi.

Olayla ilgili açıklama yapan Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya ise olayın haber alınır alınmaz gerekli incelemenin yapıldığını belirterek, "Yapılan inceleme sonrası olayın failinin akli dengesi yerinde olmayan bir şahsın olduğu belirlendi. Olayın başından beri bir panik havası bizde oluşmadı. Vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.