Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hakim savcılık sınav sonuçları, adaylar tarafından merak konusu olmuştu. ÖSYM, sonuç sayfasında, 2019-Adalet Bakanlığı Sınavları ( Adli Yargı / İdari Yargı / Adli Yargı-Avukat ) Sonuçları adayların erişimine açtı. Barajı geçen adaylar mülakat sınavına girmeyi hak kazanacak. İşte, ÖSYM 2020 hakim savcılık sınav sonuçları...

HAKİM SAVCILIK SINAV SONUÇLARI 2020 AÇIKLANDI

Adalet Bakanlığı hakim savcılık sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, https://sonuc.osym.gov.tr/ adresine tıklayarak sonuçlarını öğrenebilecek.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI

 

MÜLAKAT SINAVI NASIL OLACAK?

Adli Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (1000) iki katı fazlası olan 3000 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 3000 inci aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 3000’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

Adli Yargı-Avukat Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (200) iki katı fazlası olan 600 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 600 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 600’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.

İdari Yargı Sınavında; Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere ilan edilen kadronun (100) iki katı fazlası olan 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacaktır. 300 üncü aday ile aynı puanı alan adaylar da Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak mülakata çağrılacaktır. 70 ve üzeri puan alanların sayısı 300’e ulaşmadığı takdirde sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar mülakata çağırılacaktır.