Merkez Hakem Kurulu (MHK),Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK),Tahkim Kurulu, Temsilciler Kurulu ve Etik Kurulu yer aldığı tesisin açılışına TFF Başkanı Hüsnü Güreli, TFF Başkanvekilleri Nihat Özdemir, Ali Dürüst, İbrahim Usta, Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF kurul başkanları, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve kulüp yetkilileri katıldı.

GÜRELİ: "TFF YÖNETİMİ OLARAK MHK VE BAĞIMSIZ YARGI KURULLARININ DÜZENİ İLE BAĞIMIZ YOK"

Düzenlenen açılışta açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Hüsnü Güreli, Beylerbeyi tesislerinin uzun yıllar geleceğin yıldızlarına ve genç milli takımlara hizmet verdiğini aktararak, "Tesisleri geçen yıl Yıldırım Demirören ile birlikte yenilemeye karar verdik. Gerekli tüm izinleri alıp 6-7 ay gibi kısa bir sürede modern bir hale getirdik. Türk futboluna yakışır bir hale getirerek bir yeni tesis daha ekledik. TFF Yönetimi olarak MHK ve bağımsız yargı kurullarının düzeni ile bizim bir bağımız yok. Yönetim olarak yargı kurullarını seçtikten sonra 4 yıl statümüz gereği karışmıyoruz. Tüm kurullar bağımsız çalışmalarının güvencesidir. Burada geçen sene aldığımız karar ile tespit ettiğimiz gibi hiçbir yönetim kurulu üyesi, hiç bir çalışan bu tesislerde olmayacak. Buranın giriş çıkış kapıları kontrol altında olacak. Bu zamana kadar olan çalışmalar yanlış anlaşılmaya mahal vermesin. Bu temel bir ilkedir, tüm ülkelerde yargı kurulları şekildedir. Burayı federasyonumuza kazandıran her şeyden önce Spor Bakanlığımıza, Spor Genel Müdürlüğümüze ve bu kararı alan ve Onursal Başkanımız Şenes Erzik´e ve Türk futboluna bir çok tesis kazandıran Yıldırım Demirören´e, Nihat Özdemir´e ve Cengiz Zülfikaroğlu´na teşekkür ederim´´ dedi.

DEMİRÖREN: "YAPILAN TESİSLER AVRUPA´DA ÇOK ÖZEL"

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF´de görev yaptıkları 7 yıl boyunca Türk futbolunun marka değerinin artması için önemli işler yaptıklarını ifade ederek, "Bizler öncelikle tesisleşmeye önem verdik. Bunlara Riva´yı örnek gösterebiliriz. Dünyanın en güzel tesislerinden birini yaptık. Bugün burada yapılan tesis yine Avrupa´da çok özel. Bu tarz çalışmaların devam da edeceğine inanıyorum. Beylerbeyi tesisinin yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız, Spor Bakanlığımız ve Spor Toto Teşkilatı´na teşekkür ediyorum´´ diye konuştu.