Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Son dakika FETÖ baskını! Kimisi verileri sildi, kimisi kaçtı!

    İzmir'de FETÖ'ye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. 55 adrese düzenlenen operasyonda 42 kişi gözaltına alındı.

    İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda Türkiye'nin değişik bölgelerinde firari olan ve İzmir'e gelerek illegal hücre yapılanması içinde olduğu tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi.

    Operasyon kapsamında aralarında üst düzey örgüt mensuplarının ve mahrem abilerin de olduğu 42 kişi 55 adrese yapılan eş zamanlı operasyonlarla yakalandı.

    Yapılan aramalarda gizli haberleşmede kullanılan bilgisayar, telefon, zarflar içinde 92 bin lira, 19 bin dolar, 4 bin 300 euro ile şifreli dokümanlar ele geçirildi.

    3'ÜNCÜ KATTAN ATLADILAR

    Operasyon sırasında, bazı şüpheliler kaçmak için apartmanın 3'üncü katından atladı. Ancak polis ekiplerinden kaçamayarak gözaltına alındı ve tedavileri için hastaneye götürüldü. Edinilen bilgiye göre sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

    TELEFONLARI BOZMAYA ÇALIŞTILAR

    Operasyon sırasında bazı şüphelilerin telefondaki gizli bilgilerin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla format atmaya çalıştı. Polisin dikkati sonucu şüphelilerin eylemleri başarısızlıkla sonuçlandı. Operasyon sırasında şüpheliler telefon ve bilgisayarları camdan dışarıya attığı da görüldü.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ