Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk TV Ankara Hbaer Müdürü Sibel Erdem'e yaptığı açıklamada ''Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden ve suçlamadan'' bir liste oluşturduklarını ifade etti. Kılıçdaroğlu 24 Haziran'a ilişkin de  iddialı konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkenin beş temel sorunu olduğunu belirtti. Ekonomi, eğitim dış politika başlıklarının altını çizdi. ''Listeleri kimseleri dışlamadan ötekileştirmeden hazırladık'' dedi.

Kılıçdaroğlu ''Ülkemizin beş temel sorunu var. Bu 5 sorunu; ekonomi, eğitim, dış politika, toplumsal barış ve demokrasi problemlerini çözebilecek tek parti CHP’dir. Listelerimizi bu bilinçle hazırlandık. Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi de suçlamadan hazırladığımız milletvekili aday listemiz, Türkiye’nin 25 Haziran sonrasındaki geleceğini belirleyecek, toplumun tüm kesimlerinin ortak talebi olan adalet ve huzuru getirecek.'' dedi.

Listede yer almayanalara da teşekkür eden Kılıçdaroğlu ''Geride bıraktığımız parlamenter dönemde görev üstlenip, önümüzdeki dönemde parlamentoda olamayacak olan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı, vatandaşlarım adına teşekkürlerimi iletiyorum. Her bir arkadaşım, büyük bir özveri ve kararlılıkla, vatanperverlik duygusuyla görevini yerine getirdi. Nerede bir mağdur veya mağduriyet varsa milletvekili arkadaşlarım orada oldu.'' dedi.

 

''15 TEMMUZ'DA MECLİSİN KAPISINI CHP VEKİLLERİ AÇTI''

Kılıçdaroğlu ''15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi’nde TBMM’nin kapısını ilk açan CHP milletvekilleriydi. Sadece 15 Temmuz gecesi FETÖ darbesine karşı değil, OHAL’in ilan edilmesiyle birlikte başlayan 20 Temmuz Darbe sürecinde de milletvekili arkadaşlarım demokrasiden yana tarihi bir görev üstlendiler. Herkes susar ya da susturulurken, susturulmaya çalışılırken susmayanlar onlardı.'' diye vurguladı.

CHP Genel Başkanı '' Haziran ayı güzel bir aydır; baharla birlikte uyanan doğa Haziran’la birlikte iyiden iyiye coşar. Haziran bolluğu ve bereketi getirir. Bu Haziran demokrasinin bereketiyle birlikte gelecek. Geçtiğimiz yıl, Haziran ayında Adalet Yürüyüşünü gerçekleştirmiştik. O yürüyüş Maltepe’de demokrasinin önüne örülen duvarın önünde tamamlanmıştı. O zaman 'Bu yeni bir başlangıç' demiştim. 2018 Haziranında o duvarı yıkacağız.'' dedi.

 ''İNCE KAZANACAK, CHP KAZANACAK, MİLLET İTTİFAKI KAZANACAK''

Kılıçdaroğlu ''Ülkemize demokrasi ve özgürlük gelecek, ekonomisi güçlenmiş, eğitim problemlerini çözmüş, dış politikada bölgesinde yeniden lider ülke olan, komşularıyla barış içinde yaşayan, huzura kavuşmuş bir Türkiye’nin ilk adımlarını 24 Haziran itibariyle atmaya başlayacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce kazanacak, CHP kazanacak, Millet ittifakı kazanacak. Ancak bu seçimlerde bir avuç yandaş dışında kaybeden olmayacak. Çünkü herkesi kucaklayacağız, herkese huzuru ve adaleti getireceğiz.'' dedi.