Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

27. Dönem Genel Seçim milletvekili adayları belli oldu. 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılacak seçimlerde Konya AK Parti milletvekili adayları açıklandı. İşte AKP'nin Konya Milletvekili listesi...

Konya Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili adayları

 

S. NO

 

ADI

 

SOYADI

 

ÖĞRENİM

 

MESLEĞİ

1

AHMET

SORGUN

YÜKSEK

AVUKAT

2

TAHİR

AKYÜREK

YÜKSEK

AVUKAT

3

ORHAN

ERDEM

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

4

LEYLA

ŞAHİN USTA

YÜKSEK

DOKTOR

5

ZİYA

ALTUNYALDIZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

6

HACI AHMET

ÖZDEMİR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

7

GÜLAY

SAMANCI

YÜKSEK

AVUKAT

8

ABDULLAH

AĞRALI

YÜKSEK

DOKTOR

9

SELMAN

ÖZBOYACI

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

10

HALİL

ETYEMEZ

YÜKSEK

EĞİTMEN

11

ALİ

SÜRÜCÜ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

12

MEHMET AKİF

YILMAZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

13

ZERRİN

ÖZEL

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

14

OSMAN

SEÇGİN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

15

MUHAMMED

ZEREN

ORTA

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR


HASAN ANGI VE ABDULLAH AĞRALI'DAN ESNAF ZİYARETLERİ

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Abdullah Ağralı, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri kapsamında esnafı ziyaret ederek destek istedi. 
24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine hızla devam eden Konya AKParti İl Teşkilatı seçim çalışmalarını esnaf ziyareti ile sürdürdü. AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Abdullah Ağralı, Fatih Işıklar mahallesindeki esnafla bir araya geldi. Esnafın Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Angı ve Milletvekili Adayı Ağralı seçimlerde destek istedi.

"KONYA AK PARTİ HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE SAĞLIKTA  BİR ÜST OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR"

Esnaf ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Adayı Abdullah Ağralı, "Bugün yine seçim çalışmalarımıza SKM’den başladık. Selçuklu ilçemizdeyiz, il teşkilatımızla, ilçe teşkilatımızla beraber. Öncelikle Konya valiliğinde Konyamız adına çok önemli gördüğümüz bir projenin protokolünü imzaladık. Bölge kan merkezi kurulacak Konya’ya. Konya AK Parti hükumeti döneminde sağlık bir üst olma yolunda hızla ilerliyor. Bunu lojistik açıdan destekleyecek kan merkezinin protokolünü imzaladık. Burada Kızılay’ın topladığı kanlar Ankara’ya gönderiliyordu, oradan işlenip tekrar Ankara’ya gönderiliyordu. Şimdi bu olmayacak. Bu kanlar burada işlenecek ve bölge illere hizmet edecek şekilde Konya açısından önemli bir proje. Daha sonra teşkilat mensuplarımızla esnaf ziyaretlerimize başladık. Fatih ışıklar mahallesindeyiz. Seçimin nabzını iyi görüyoruz. Gerçekten vatandaşlarımız ciddi bir destek veriyorlar. Konya AK Parti’ye her zaman en güçlü desteği verdi. Bunu görmekten de son derece memnunuz. Zaman zaman bazı sitemler, talepler oldu. Ama vatandaşlarımız şunun farkında ‘evet bazı sıkıntılar var. Büyük sıkıntıları geçmişte AKParti çözdü. Bu sıkıntıları da çözecek olan tek parti AK Parti. Bugün Türkiye'nin geleceği ile ilgili projesi olan parti AK Parti. Türkiye'nin sorunlarını çözmeye yönelik ciddi yaklaşımları gerçekçi yaklaşımları olan parti AK Parti. Bunu görmekten de son derece memnunuz. Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ederiz” dedi.