Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

“İftarlık Gazoz” filminin senaristi ve yönetmeni Yüksel Aksu, çekimlerde başrol oyuncusu Cem Yılmaz’ı çok zorladığını söyledi...

Yüksel Aksu’nun yeni filmi “İftarlık Gazoz” 29 Ocak’ta vizyona giriyor. Film için 27 Ocak’ta 32 ilde birden gala yapılacak. Aksu, “Mahalle kültürü, 70’li yılların sıcaklığı, dayanışma, dostluk, eski ramazanlar, yazlık sinemalar, komşuluk, dostluk ilişkilerini hatırlatacak” dediği filmde Cem Yılmaz’ın da üstün bir oyunculuk performansı sergilediğini söyledi.

“Cem’e ‘Dondurmam Gaymak’tan beri bir projede buluşmayı hayal ediyordum. Bu filme nasip oldu. Ben kendisinden çok memnunum ama galiba o benden o kadar memnun değil. Çünkü ömür boyu ezilmiş, iteklenmiş bir adam olarak, sette 1,5 aylık bir iktidar yakalayınca tuhaflaşıyorum. Yıllarca hor görülmüşsün, hakir görülmüşsün, ezilmişsin büzülmüşsün, Cem Yılmaz var star. Fırsatını bulmuşken, ezmedim de kılkuyruklaştım.

E top da bende, kovamayacaklarına göre. O 1,5 ay açıkçası biraz agresiftim. Cem hep teskin etti, arabulucu oldu, kalabalıklarla aramı düzeltti. Cem’e hiç oyun vermeyle, tekrarla zaman da harcamadım. Her şey bir cümlede, tıkır tıkır. Çok çalıştırdım onu.” (AA)