Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel KYK borcu sorgulama ve ödeme ekranı 2022 | e-Devlet ve GİB ile KYK kredi borcu sorgulama nasıl, nereden yapılır ve nasıl hesaplanır?
    1

    KYK kredi borcu sorgulama ekranı, eğitim gördüğü kurumdan mezun olan öğrenciler tarafından araştırılıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumı (KYK) tarafından yükseköğrenim gören öğrencilere yönelik olarak öğrenim kredisi ödemeleri, mezuniyetin ardından taksitler halinde Gelir İdaresi Başkanlığı sistemi üzrinden geri ödeniyor. Eğitimini tamamlayan ve ödeme günleri yaklaşan öğrenciler " KYK kredi borcu sorgulama nasıl, nereden yapılır ve nasıl hesaplanır?" sorusuna yanıt arıyor. İşte, 2022 KYK borcu sorgulama ekranı...

    2

    KYK KREDİ BORCU SORGULAMASI NEREDEN YAPILIR?

    KYK kredi borcu sorgulaması e-Devlet sistemi üzerinden ve Gelir İdaresi Başkanlığı resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

    3

    E- DEVLET KYK KREDİ BORCU SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

    e-Devlet sistemi üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) interaktif vergi dairesi sistemi üzerinden vergi borçları sekmesi açılır. Öğrenim kredisi borçları kısmına girilerek taksit seçerek kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılır.

    E-DEVLET KYK KREDİ BORCU SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ.

    4

    GİB İLE KYK KREDİ BORCU SORGULAMA EKRANI

    Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi (GİB) resmi internet sitesi üzerinden kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılır. Vergi borçları sekmesinden öğrenim kredisi borçları bölümü seçilerek KYK kredi borcu sorgulaması yapılabilir. Banka kartı ve kredi kartı ile KYK borçları taksitle ve ya peşin olarak ödenebilir.

    2022 KYK KREDİ BORCU SORGULAMA VE ÖDEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

    Haberi Hazırlayan: Elif Büşra Cebeci

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ