Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Olay, Kemer ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, düzenlenen gezi kapsamında Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan bir otele yerleşti.

Hafta sonu Kuzdere Mahallesi’nde bulunan macera parkına giden öğrenciler, ATV ile Quad Safari turuna çıkarken, birkaç öğrenci alkollü oldukları için geride kaldı. Öğrenciler, midilli cinsi minyatür atları görünce, ellerindeki içkiyi hayvanların önüne dökerek içmelerini sağladı.

ATLARA BİRA İÇİRDİKLERİ GÖRÜNTÜYÜ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Öğrencilerin atlara bira içirirken çekilmiş görüntülerinin sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasıyla, durumu fark eden hayvanseverler paylaşımlarıyla tepki gösterdi.

Olayı öğrenen Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Av. Alev Ersan’ın başvurusu üzerine Kemer Emniyet Müdürlüğü Ekipleri öğrencilerin konakladığı otele giderek 4 kişiyi gözaltına aldı.Daha sonra jandarmaya teslim edilen öğrenciler, hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek suçlarını içine alan 5199'uncu maddesi 14 / A fıkrasından hareketle Madde 28/K fıkrası uyarınca kişi başı 700 TL idare para cezası verilerek serbest bırakıldı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri